Acı Biberli Selülit Maskesi İle Selülitlerden Kurtulun

Selülit derinin altında biriken yağ hücrelerinden oluşur. Selülitin üstü portakal kabuğuna benzer. Selülitin sebepleri hormonal dengesizlikler, genetik yapı ve sağlıksız yaşamdır.

Selülit genel olarak bacaklarda görülür, ayrıca kalça veya karında da görülebilir. Selülit kadınların yüzde 80’den fazlasını mağdur eden bir şekil bozukluğudur. Yaşın ilerlemesiyle birlikte selülit sorunu daha da artar.

Selülitten kurtulmanın en tesirli yolu başta spordur. Bunun dışında yapılabilecek çok etkili bir bitki mevcut. Acı biber, çok iyi bir yağ yakıcıdır. Bu besin kan dolaşımını artırır, vücudu ısıtır ve metabolizmayı hızlandırır.

Acı Biberli Selülit Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

3 yemek kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı bal

1 çay kaşığı zencefil (toz)

1 çay kaşığı kırmızı biber

3 damla biberiye yağı

Streç film

Acı Biberli Selülit Maskesi Hazırlanışı

Derin bir kasede ilk önce zeytinyağı ve bal koyulup karıştırılır, karıştırdıktan sonra 20 dakika buzdolabında bekletilir.

20 dakika sonra kırmızı biber, zencefil, biberiye yağı eklenir. Tekrar iyice karıştırılır, Selülitli bölgeye karışım sürülür ve streç film ile sarılır, karışımı sürdüğünüz ve streç ile sardığınız bölgeyi büyük bir banyo havlusu ile sarın.

20 dakika uzanın, hareket etmemeniz gerekir, maskeyi uyguladıktan 3 dakika sonra maskeyi sürdüğünüz bölgede yanma ve sıcaklık hissediliyorsa, mucize bitkiler çalışmaya başlamış demektir.

20 dakika sonunda banyoda maske sürülen bölgeyi iyice yıkadıktan sonra (ılık su ile) kabak lifi ile hafif keseleyin.

Fakat Selülitli bölgeyi yıkarken kimyasal içeren temizleyiciler kullanmamanız önerilir.

Yıkadıktan 1 saat sonrasına kadar yanma devam edebilir, bu gayet normal bir durumdur, endişelenecek bir durum değildir.

Bu maskeyi haftada 2 defa üşenmeden uygulamanız gerekiyor. Sonucu 5 hafta içinde kendini gösterecektir. Tabi maske uygulamasının yanında spor yapmak kalıcı ve hızlı çözüm sağlayacaktır.

Yorum Ve Yardım Bölümü!