cildin sağlıklı olması için ne yapmalıyız

Cilt görünümün düzgünlüğü cildin sağlıklı olup olmaması ile doğrudan ilintilidir.Eğer sağlıksız bir cildiniz varsa cilt yorgun çökmüş görünecek ve cilt sorunları ve cilt kusurları daha fazla göze çarpacaktır. Genetik faktörlerinde cilt sağlığına etkisi bulunur.Aynı zamanda beslenme düzeni i doğru miktarda su almak , güneşten korumak gibi durumlarda ciilde doğrudan etki eden unsurlardandır.

Cilt bakımcıların ve cilt doktorlarının bilgilendirmelerine göre cildimizin daha sağlık olmasını sağlayabileceğimiz bazı noktalar mevcuttur.

1 – Bu noktalardan ilki su içmektir.Cildin nemini nemlendirici bakım kremleri ile sağlamaya çalışsak dahi cildin doğru nemlendirilmesini vücuda giren su miktarı sağlamaktadır. Günde 8 bardak su içmek cildin esnekliğini ve nemini geri kazanmasını sağlar.Doğru miktarda su alınmaması cildin kurumasına ve pul pul olan bir cilt görünümüne neden olacaktır.

2 – Düzenli uyku cildin daha diri ve daha güzel görünmesini sağlar.Sağlıklı cilt görünümü için dinlenmiş bir cilde sahip olmak gereklidir.Bu nedenle günde 7 saatlik uyku düzenine sahip olmanız cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

3 – Güneş her ne kadar yaşam kaynağı olsa dahi cildin güneşten korunması gereklidir.Özellikle zararlı güneş ışınlarını ciltten uzak tutan krem kullanımları cildinizin daha sağlıklı olmasına yardımcıdır.

4 – Cinsel hayatın düzenliliği cildinize sağlık veren bir etkendir.Cinsel hayatınız ne kadar sağlıklıysa cildinizde bir o kadar sağlıklı olacaktır.

5 – Cilt tipine uygun nemlendiriciler cildin dış etkenlerden zarar görmesini önler.Rüzgar , kir ve tozların cildinizi aşındırmasını doğru nemlendirici kullanarak engelleyebilir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yorum Ve Yardım Bölümü!