Cilt Rengi Nasıl Açılır? ( Cilt Rengi Açan Maskeler)

Cilt rengini genetik faktörler ve yaşam şartları belirler. Doğuştan koyu tenli bir insan cilt rengini açtırmak istiyorsa bunun için lazer gibi işlemlere başvurabilir. Bazı özel renk açıcı kremler de vardır ama bunların sağlıklı olup olmadığı tartışılır.

Cilt rengi, hava kirliliği, beslenme tarzı, yanlış yapılan temizlik ve güneş yanması sonucunda koyulaşan kişilerse bazı bakım önerileri ve evde yapabilecekleri maskeler ile daha açık ve parlak bir cilde kavuşabilirler.

 Cilt rengini açmak için evde yapılabilecek öneriler

Cilt rengi hava kirliliğinden koyulaşır çünkü hem hücreler yeterli oksijeni bulamadığı için beslenemez hem da havada ki partiküller gelip cilde yapışarak koyu bir katman oluşmasına neden olur.

Bunun için mümkün olduğunca bol ağaçlı parklarda dolaşmak ve yıkanırken lif ve sabunla yüzü bir kaç kez masaj hareketleri ile yıkamak önerilebilir.

Güneş için ise dışarıya güneşin yoğun olduğu saatlerde mümkün olduğunca çıkmamak ve çıkılması gerektiğinde geniş siperli açık renk şapka takmak çok işe yarar.

Yağlı besinler siyah noktaların oluşmasına bu da cildin koyu renk gözükmesine neden olur.

Mümkün olduğunca kızartma ve çok yağlı besinlerden uzak durmak cilt renginin açılmasına yardımcı olur.

Cilt Rengi Açan Maskeler

Limon maskesi: 1 adet limonun suyu 1 çorba kaşığı mısır unu ile karıştırılıp göz çevresi hariç tüm yüze sürülür. Bu maske kuruyana kadar beklenir.

Kuruyunca yüz sabunlu su ile yıkanıp yağsız bir nemlendirici ile yumuşatılır. Bu maskeyi haftada bir kaç kez uygulanırsa cilt parlar ve açılır.

Domates maskesi: 1 büyük boy domates rendelenir. Yine göz çevresi hariç tüm yüze sürülür.

Kuruyunca yüzden hafif masaj yaparak ve suyla yıkayarak çıkarılır. Haftada üç kez yapılırsa daha olumlu sonuç alınır.

Yorum Ve Yardım Bölümü!