Çok Güzel Takma Tırnak Modelleri

Takma tırnaklar birçok konuda bayanların imdadına yetişiyor. Aynı şekli doğal tırnakla yakalayamayan bayanlar çareyi takma tırnaklarda buluyor. Bu takma tırnakların tek amacı görsellik değil ama çoğunlukla görsellik için tercih ediliyor.

Biliyoruz ki herkes tırnağını dilediği gibi uzatamıyor. Bazı sağlık sorunları tırnaklardaki problemler tırnak uzamasına engel oluyor.

Bazen de uzayan tırnaklar hemen kırılıyor. Bu durumda tırnaklar uzatılsa bile şekil vermek kolay olmuyor. Bu durumda yine çareyi hazır takma tırnaklarda arıyoruz.

Üstelik bu tırnakların çeşitli alternatifleri de bulunduğundan az zamanda çok iş yapmış oluyoruz. Kimi zaman da tırnakların çeşitli hastalık belirtisi gösterdiğini gözlemleriz.

Tırnaklar incelir, kırılır ve dökülür. Bu durumda tırnakların sadece ucu değil komple boydan kırıldığını da gözlemleriz. Bunun dışında bazı kişilerin tırnaklarında çizgiler oluşur.

Bu çizgiler de tırnak hassasiyetini gösterebilir. Tırnaktaki herhangi bir problem ya da vitamin eksikliğinden de meydana gelebilecek bu durum tırnakları şekillendirmeye engel olabilir.

Ojeli Tırnaklar:  Bayanların tırnaklarına ve tırnak bakımına ne kadar önem verdiği ortada. Bu durumda tırnaklarına istediği şekli veremeyen bu yüzden de istediği deseni yapamayan bayanlar için kendinden ojeli ve desenli tırnaklar üretilmiş.

Bu tırnaklar sayesinde fazla vakit harcamaya gerek kalmıyor. Kısa sürede hazır tırnaklar ve ojelerle hemencecik hazırlanabiliyorsunuz.

Özellikle şekil bozukluğundan dolayı tırnaklarına oje süremeyen bayanlar için bu tırnaklar büyük avantaj. Tırnak kırılması yaşayan bayanlar da tırnağını dilediği gibi uzatıp istediği deseni veremiyor. Bu nedenle hazır ve ojeli tırnak modelleri bu konularda bayanların işini kolaylaştırıyor.

ojeli-tirnak

Frenchli Tırnak Modelleri:  Kendinden frencli modelleri hem günlük hem de özel günler için tercih edebilirsiniz.

Özellikle özel günler için bu tırnak modelleri tercih edilmelidir. Aynı zamanda çoklu tırnakları sık sık kullanabilirisiniz. Genelde 24’lü olanlar buna uygundur.

french-tirnak

Kendinden Yapışkanlı Tırnaklar : Kendinden yapışkanlı tırnak modelleriyle bu tırnakları kullanmak için ekstra yapıştırıcı kullanmanız gerekmiyor.

Hazır desenli ve ojeli tırnakların bir de hazır yapışkanlı olanları var. Tabi sağlamlık olarak kendi yapıştırdıklarınız daha iyi olabilir. Kolay ve pratik çözüm arayanlar için kendinden yapışkanlı tırnaklar avantaj olarak görünüyor.

kendinden-yapiskanli

Takma Tırnak Nasıl Yapıştırılır?

Takma tırnakların kullanması çok kolaydır. Saniyeler içinde bu işi hâlledebilirsiniz. Bunun için bir yapıştırıcı edinmeniz gerekir. Aldığınız yapıştırıcıyla tırnaklarınızı takabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken alınan tırnakların kaliteli ürünler olmasıdır. Kalitesiz ürünlerde aynı etkiyi göremeyebilirsiniz.

Takma tırnakların tırnağınızda ne kadar kalacağına siz karar verirsiniz. Ortalama kalma süresi 1 haftadır. Fakat titiz bir bayansanız işiniz bittiğinizde süreyi fazla uzatmayabilirisiniz.

Ancak ilk 2 gün tırnakların daha sıkı tutunduğunu fark edeceksiniz. Bu nedenle bir iki gün bekledikten sonra çıkarmak daha mantıklı olacaktır.

 Nasıl Çıkarılır?

Takma tırnakları yapıştırdıktan sonra bir de çıkarma işleminin nasıl olacağı merak ediliyor. Takma tırnakları çıkarmak için kullanabileceğiniz ilk yöntem tırnak çıkarma sıvısıdır.

Bu tırnak çıkarma sıvısıyla takma tırnakları rahatça ve basitçe çıkarabilirsiniz. En tanıdık yöntem de aseton. Asetonlu ılık su takma tırnaklarınızı çıkarmak için kullanabileceğiniz bir yöntem.

Bu tırnakları çıkarmak için ellerinizi asetonlu suya bırakmanız gerekir. Bir süre sonra tırnakların kendiliğinden çıktığını göreceksiniz.

Tırnakların ne kadar kalacağı sizin tercihiniz fakat deneyimlere göre ilk 2 günde bu tırnakların çıkarılması zorlaşıyor.

Genelde Japon yapıştırıcı tercih edildiğinden ilk günlerde sağlam tutunduğundan çıkarması da zor oluyor. Aseton kullanırken de tavsiye edilen ılık suyla birlikte kullanmaktır.

ÇOK GÜZEL HOŞUNUZA GİDECEK  TAKMA TIRNAK MODELLERİNİ AŞAĞIDAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

çiçekli takma tırnak modelleri değişik takma tırnak modelleri

Hem ayak hem el için kullanabileceğiniz müthiş bir tırnak kombini!

farklı takma tırnak modelleri

Pemve rengin üzeride siyah desenler dikkat çekiyor…!

gemç kız takma tırnak modelleri

Boncuklu ve işlemeli bir takma tırnak modeli..

moda takma tırnak modelleri

çok fakrlı ve güzel bir model daha…

modern takma tırnak modelleri

tasarım harikası bir takma tırnak…

sade takma tırnak modelleri takma tırnak modelleri desenleri takma tırnak modelleri görseller takma tırnak modelleri sade takma tırnak modelleri tumblr tumblr takma tırnak modelleri yeni takma tırnak modelleri

Yorum Ve Yardım Bölümü!