Çörek Otu Yağının Faydaları Nelerdir? (Ahmet Maranki)

Çörek otu bitkisi, bir çok hastalığa şifa olduğu bilinen bir bitkidir. Kanser gibi zor ve tedavisi kesin sonuçlar vermeyen hastalıklar da bile çörek otu büyük bir şifa kaynağıdır.

Alternatif tıp biliminin uzman isimlerinden birisi olan Ahmet Maranki de, birçok televizyon programında ve yazılarında çörek otunun faydalarını dile getiriyor.

Ahmet Maranki’nin özel olarak çalışmalar yürüttüğü çörek otu yağı ile ilgili pek çok fayda bulunuyor.

Çörek otu yağında pek çok farklı doğal yağ kimyasalları bulunuyor. Bu yağlar insan vücudunun ihtiyaç duyduğu yağlar olmak ile birlikte, Ahmet Maranki’nin yapmış olduğu yorumlar, bu yağların solunum yollarını açtığı ve daha kolay nefes alıp verebilmenin önünü açtığını gösteriyor.

Çörek otu yağında A, E, C, B1, B2 ve B3 vitaminlerinin oldukça yoğun bir şekilde bulunduğunu dile getiren Ahmet Maranki, düzenli olarak çörek otu yağı tüketmenin kalp rahatsızlıkları ve tansiyon problemlerini önlediğini dile getiriyor.

Aynı zamanda bu hastalıkların tedavisinde çörek otu yağı kullanmak da Ahmet Maranki’nin yapmış olduğu çalışmaların sonuçlarına göre iyileşme ve tedavi sürecini hızlandırıyor.

Çörek otu yağının en büyük faydaları arasında ise hazımsızlığı gidermesi ve damar hastalıklarını önlemesi.

Ahmet Maraki’nin bu konuda yapmış olduğu çalışmalar ise hem hazımsızlık problemleri çekenleri hem de damar rahatsızlıkları nedeni ile sürekli ameliyatlar olan kişilere tedavi olma imkanı sunuyor.

İçerisinde bulunan yağlar ve enzimler sayesinde hazımsızlık sorunlarını kökten kaldırdığı anlaşılan çörek otu yağı, aynı zamanda hormonların düzenlenmesinde de oldukça büyük rol oynuyor.

Ahmet Maranki aynı zamanda bacak ağrısı ve romatizma gibi sorunlarda çörek otu yağının ağrıyan bölgelere sürülmesi halinde, ağrıların azalması ve zamanla bu ağrıların yok olmasına da iyi geleceği şeklinde açıklamalar ve kitaplar hazırladı.

Yorum Ve Yardım Bölümü!