Ev Yapımı Portakal Kabuğu Yüz Maskesi

Tüm bayanların yaşadığı bir problemidir cilt lekeleri, güneşe maruz kalmak ve hava kirliliği en büyük etkendir cilt lekelerinde.

Cilt lekelerinden kurtulmak için birçok yol dener kadınlar, üstelik yüksek ücretli kozmetik ürünlerine rağbet ederler, fakat bu çözüm olmaz, bir başka pahalı ürün denerler, bu şekilde çok fazla ücret ödemek zorunda kalırlar.

Bunlara hiç gerek olmadığını ve bu maskeyi birkaç defa uyguladıktan sonra gerçekten işe yaradığı gözle görülür şekilde etkileyici ve evde hazırlanabilecek bu maskenin inanılmaz etkisi 3 kullanımdan sonra vazgeçilmez maskeniz olacaktır.

 Ev yapımı portakal kabuğu yüz maskesi:

1 adet portakal

50 gr kaymak

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı okaliptüs yağı

1 çay kaşığı biberiye yağı

 Hazırlanışı:

Portakalın kabuğu rendenin ince tarafıyla rendelenir, daha sonra kaymak ve rendelenmiş portakal kabuğu bir kapta iyice karıştırılır, karışım özleştikten sonra yoğurt ve okaliptüs yağı eklenir, tekrar iyice karıştırılır, en son biberiye yağı eklenir.

20 dakika oda sıcaklığında bekletildikten sonra gülsuyu ile temizlenmiş cilde sürülür. 20 dakika bekletip soğuk su ile yıkanır, havlu ile cildin suyu alınıp tekrar gülsuyu ile temizlenir ve 10 dakika sonra nemlendirici sürülür.

Bu maske haftada 2 defa yapılabilir. Ayrıca yüz her gün sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa gülsuyu ile temizlemelidir.

Bu maske cildi pürüzsüz bir hale getirip, cildin rengini açarken cilt lekelerini de yüksek oranda yok edecektir.

Ayrıca sivilce tedavilerinde kullanılabilecek en iyi ilaçtır. Portakal kabuğundan doğal peeling yapılabilir, yediğiniz portakalın kabuğunu güneşte kuruttuktan sonra blender dan geçirip toz haline getirebilirsiniz.

Bu tozu kapaklı bir kavanoza koyup istediğiniz zaman yüzünüze doğal peeling yapabilirsiniz. Haftada 1 defa yapılması uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Yorum Ve Yardım Bölümü!