Evde cilt bakımı maskeleri nasıl yapılır?

Yıllar içerisinde cilde doğru bakım yapılmamasından dolayı ciltte kırışmalar oluşmaktadır. Cildin bu tür kırışıklıklara maruz kalmasının önüne geçilebilmekte ve cilt kırışıklığının yavaşlaması sağlanabilmektedir.

Bu konuda oldukça yüksek maliyetlerle cildinizi eski görünümüne kavuşturmanız mümkündür, ancak bunun yanı sıra evde kendinizce yapacağınız bakımlar neticesinde de cildinizin kırışıklığını giderebilir ve birçok bakım maskesiyle sorunlarınızın önüne geçebilirsiniz.

Artık pahalı bakım malzemelerine para vermenize gerek kalmadan, periyodik olarak kullanacağınız bu maskelerle, cildinizdeki kırışıklıklar azalacak ve cildiniz oldukça genç bir görüntüyü tekrar elde edecektir.

Bu konuda birçok maske çeşidi bulunmakla, cilt yapınız için en uygun maskeyi seçmeniz sizin için yeterli olacaktır.

Evde Yapabileceğiniz Cilt Bakımı Maskeleri Ve Tarifleri:

Bu maskeler nasıl yapılır diyorsanız ve cebinizden yüklü miktarlarda para çıkmasını istemiyorsanız, bu konuda size önereceğimiz maskeleri hazırlayıp, cildinize uygulamanız yeterli olacaktır.

Elma Sirkesi İle Yapılan Maske: Cilt için oldukça faydalı olan elma sirkesi sayesinde, cildinizde bulunan kırışıklıkları gidermenizin dışında, sivilce ve lekelere de çözüm bulabilmeniz mümkündür.

Elma sirkesini, yoğurt ile karıştırdıktan sonra, bu karışıma yumurta sarısı ekleyerek elde ettiğiniz karışımı yüzünüze hafif dokunuşlarla sürmeniz yeterli olacaktır.

Sürdüğünüz bu karışımın 10 dakika boyunca yüzünüzde kalmasından sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkadığınızda farkı hissetmeniz mümkün olacaktır.

Bu karışımı her gün yapmanız halinde bir hafta içerisinde cildinizdeki kırışıklıklar azalacaktır.

Meyveler İle Yapılan Maske: Cilt kırışıklıklarının en büyük düşmanı olan meyvelerin başında çilek gelmektedir. Çileği iyi bir şekilde ezdikten sonra yüzünüze sürdüğünüz ve 20 dakika beklediğiniz takdirde cildinizin canlandığını ve farklılaştığını hissetmeniz mümkün olacaktır.

Bal İle Yapılan Maske: Pürüzsüz ve kusursuz bir yüz için bal kullanmanız da oldukça fayda sağlayacaktır.

Bal ve yumurta sarısını, yoğurt ile karıştırıp, içine elma sirkesi de kattığınızda maskeniz hazır olacaktır.

Bu maskeyi 20 dakika kadar yüzünüzde bekletip, ılık suyla yüzünüzü durulamanız halinde cildinizdeki kırışıklıklara elveda demenizin zamanı gelmiş demektir.

Evde Cilt Maskesi : Cilt maskesi yaparken, doğal ürünler kullanmanız ve bu ürünleri doğru bir şekilde karıştırarak oluşturduğunuz maskeyi iyice karıştırmanız oldukça önemlidir.

Elma sirkesi, bal, çilek gibi ürünleri kullanarak oluşturacağınız maskeleri yüzünüzde bir müddet bekletmeniz ve yüzünüzü ılık suyla güzelce durulamanız halinde, kısa bir sürede ortaya mükemmel sonuçlar çıktığını görebilirsiniz.

Yüzünüze masaj yapar bir şekilde bu karışımı kullanmanız halinde, cildinizin ipeksi ve yumuşak dokusu ortaya çıkacak ve kırışıklıkların önüne geçmeniz mümkün olacaktır.

Evde Cilt Temizliği: Cildinizi temizlemek için, birçok ünlü markanın sadece ismine para ödemeniz, sizi mağdur etmektedir.

İsme ödediğiniz bu paralar neticesinde kırışıklıklarınızın önüne geçmeniz de uzun bir süre almaktadır. Cilt temizliği için bu tür kimyasal maddeler yerine, evde kendi karışımlarınızı yapmanız halinde, cilt temizliği konusunda hem kolay hem de ücretsiz bir işlemi yapabilirsiniz.

Yorum Ve Yardım Bölümü!