Genç kalmak için neler yapılmalı?

Yaşlanmak hiçbir insanın kaçamayacağı hayatın çok doğal bir süreci ve sonucudur. Çünkü geçen her saniye bizi biraz daha yaşlandırıyor. Biraz daha güçsüzleştiriyor. Bu durum hiçbir insanın hoşuna gitmiyor ama kaçınılmaz bir durum olduğu için kabul ediyoruz. Peki genç kalmak için neler yapılmalı? Bunun doğal yolları var mı? Elbette genç kalmayı sağlıklı yaşlanmak olarak da isimlendirebiliriz. Günlük hayatımızda yapacağımız değişiklikler bize de diğer örneklere olduğu gibi genç kalmanın kapılarını ardına kadar açabilir.

Genç Kalmak İçin Neler Yapılmalı? Tavsiyeler!

İşe ilk önce alışkanlıklarımızı değiştirerek başlayabiliriz. Çünkü sağlıksız yaşlanmamızın ve genç kalamamamızın en büyük nedeni yaşantımız tercihlerimiz ve alışkanlıklarımız. Yıllar yılı kazandığımız alışkanlıklar belli bir süre sonra hayatımızın normal birer parçaları haline geliyor. Ve biz de bu durumu kabul ediyoruz bunun sonucu olarak genç kalmayı bir kenara bırakalım hastalıklardan yakamızı kurtaramıyoruz.

Çoğu zaman haber bültenlerinde nadiren de olsa çevremiz de gördüğümüz genç ihtiyarları hatırlayalım yaşları çoktan 70 li 80 li yılları bulmuş olmalarına rağmen vücutları genç bir insanın gücünde ve kudretinde oluyor bu duruma biraz kıskançlıkla ama çoğu zamanda özentiyle baktığımızı kabul edelim. Peki bu genç ihtiyarlar bu şekilde sağlıklı ve genç kalmak için neler yapmış ve halen yapmaya devam ediyor olabilirler. İşte asıl düşünmemiz gereken konu bu olmalı.

Genç Kalmanın Yolları

Bunu üç aşamaya ayırabiliriz aşamaları şu şekilde sıralarsak

  • Yeme içme ve gıda boyutu
  • Fiziksel aktiviteler
  • Psikolojik etmenler

Yeme ve İçme Alışkanlıklarımız

Öncelikle hepimizin çok iyi bildiği gibi vücudumuza kısa süre de ya da uzun süre de zarar verebilecek yiyecek ve içeceklerden uzak duracağız. Bu alışkanlıklarımızın yerini doğal ve sağlıklı besinlerle değiştirip bu uygulamamızı hayatımızın tam orta noktasına yerleştireceğiz. Bu şekilde vücudumuz doğal gelişim sürecini tamamlayacak ve sizin ihtiyaç duyduğunuz gücü ve gençliği size verecektir.

Fiziksel Aktiviteler

Spor yapacağız. Düzenli spor yapma alışkanlığı kazanıp bunu yıllar yılı sürdüreceğiz.

Psikolojik Etmenler

Bunların en önemlisi ve belki de tehlikelisi stres elimizden geldiği kadar stresi hayatımızdan çıkartacağız.

İşte genç kalmak için neler yapılmalı sorusuna verilebilecek birkaç cevabı verdik en önemlisi sizin kendi kendinize bunu başarmanızdır.

 

 

Yorum Ve Yardım Bölümü!