Göz Altı Morlukları İçin Kürler ve Maskeler

Göz altı morlukları bizi rahatsız eden durumlar birisidir. Bu durum genetik olabildiği gibi yorgunluktan ve uykusuzluktan meydana gelebilmektedir.

Bu moruklardan evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler yardımı ile kurtulabilirsiniz. Uygulayabileceğiniz en etkili maskeler ise şu şekildedir

Yumurta akı ve bal karışımı kürü

Bir adet yumurta akı ile bir tatlı kaşığı balı karıştırıp içerisine eczaneden alacağınız e vitamini ampulünden bir adet kırıp karıştırabilir ve elde ettiğiniz homojen karışımı ince bir tabaka halinde göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.

Böylece göz altlarınızda meydana gelen morluklar azalacak, bunun yanı sıra göz altları doğal bir şekilde nemlenerek parlayacaktır.

Uyguladığınız maskeyi kuruduktan sonra yani ortalama yarım saat sonra ılık su ile durulayın ve hafta da 3 kere ya kadar kullanabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları İçin Limon Maskesi

Bir adet limonu ortadan ikiye bölün ve yarısının suyunu bir limon sıkacağı aracılığı ile iyice sıkın.

Taze sıkılmış yarım adet limonun suyunun içerisine ise bir tatlı kaşığı badem yağı ilave ederek karıştırın.

Bu karışımı taze olarak yapın ve göz altlarınıza nazik hareketler ile uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra yine nazik hareketler ile durulayın.

Göz Altı Morlukları İçin Domates ve Limon Maskesi

En etkili gözaltı maskelerinden biri de domates ve limon maskesi olmaktadır. Eşit miktarda domates ve limon suyunu karıştırarak göz altlarınıza uygulayın.

Bu maske göz altlarının rengini kısa sürede göz ile görülür derece de açacaktır. En fazla bir saat beklettiğiniz maskeyi ılık su ile durulayın ve her zamanki nemlendirici ile göz altlarınızı nemlendirin. Limon – domates maskesini hafta da iki kez düzenli olarak uygulayın.

Aloe Vera ve Limon Kürü

Bir tatlı kaşığı aloe vera jeli içerisine çok az bir miktar limon suyu karıştırın ve göz altlarınıza uygulayın.

Limon göz altlarının rengini açarken, aloe vera nemlendirecek ve bakımını yapacaktır.

patates dilimleri

En bilindik göz altı maskesi ise patates dilimleri olmaktadır. Dilimlediğiniz patatesler ile hem yorgunluğunuzu hem de göz altı morluğunu giderebilirsiniz.

Yorum Ve Yardım Bölümü!