Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözlerinizin alt kısmında ya da göz kapaklarınızda beliren kahverengi ve mor halkalardan birtakım doğal yöntemler sayesinde kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bayanların ve erkeklerin ortak sorunları arasında bulunan göz altı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, dengesiz ve yetersiz beslenme, hamilelik, yaşlılık vb. nedenlerden dolayı ortaya çıkarak; kişinin dış görünüşüne gölge düşürebiliyor.

Göz altı morluklarından kurtulmanın ise birden çok etkili yöntemi bulunuyor.

Peki, göz altı morlukları nasıl geçer?

Doğal kürler, göz altı morluk kremleri, lazer, cerrahi yöntemler; morluklar ile savaşmanın en etkin yöntemleri arasında bulunuyor.

• Mezoterapi:

Özellikle genetik faktörlerden kaynaklanmayan göz altı morluklarına kesin çözüm sunan mezoterapi; göz altı deri tabakasına vitamin, mineral, enzim takviye edilmesi anlamına geliyor.

• Göz altı kremleri:

K, C ve E vitamini içeren göz altı kremleri; morluklarla da savaşıyor ve koyu halka oluşumunu en aza indirgiyor.

• Işık dolgu uygulaması:

Ciddi anlamda göz altı morluklarından muzdaripseniz; özellikle göz altı morluklarınızın arkasında genetik nedenler yatıyorsa, ışık dolgu uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Bu yöntem esnasında çukur olan göz altlarınıza vücudunuzdan alınan yağ enjekte ediliyor. Böylelikle çukur görünümden kurtulmuş oluyor ve daha aydınlık göz altlarına sahip oluyorsunuz.

• Göz altı morluklarına doğal kürler:

Aşağıdaki tarifleri uygulayarak da morluk oluşumunu durdurabilirsiniz.

1) Göz altı morlukları için patates kürü:

Halka şeklinde dilimlediğiniz patatesi, soğuk süte batırdıktan sonra gözlerinize koyarak, 10 dakika boyunca bekleyin.
Böylelikle göz altı morluklarınızı hafifletebilirsiniz.

2) Göz altı morlukları için salatalık kürü:

Halka olacak şekilde dilimlediğiniz salatalıkları gözlerinizin üzerine koyun ve 10 dakika boyunca bekleyin. Bu tarifimizi her gün düzenli olarak uygulayarak, kısa süre içerisinde sonuç alabilirsiniz.

Dilerseniz bir süre buzdolabında beklettiğiniz salatalık suyuna bandırdığınız pamukla göz altınızı ve göz çevrenizi silerek de morluklarla mücadele edebilirsiniz.

3) Göz altı morlukları için domates kürü:

Bir adet domatesinin yarısının suyunu, bir limonun çeyreği ile iyice karıştırdıktan sonra pamuk yardımıyla göz altlarınıza sürün. 5 dakika boyunca bekledikten sonra göz çevrenizi güzelce durulayın.

Gözlerinize kivi dilimi koyarak da morlukları azaltabilirsiniz.

Yorum Ve Yardım Bölümü!