Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm Suna Dumankaya

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm
Göz altı morluklarınızla başınız dertte mi? İşte size Suna Dumankaya’nın göz altı morlukları için özel olarak hazırladığı kür. Üstelik hazırlaması da uygulaması da çok kolay.

Gereken malzemeler;

Atkestanesi

Bal

Ozon yağı

Atkestanesi yağı

Hazırlanışı;

Cam bir kasenin içerisinde 3 çay kaşığı ezilmiş atkestanesi, 1 çay kaşığı ozon yağı, 1 çay kaşığı atkestanesi yapı ve 1 çay kaşığı balı iyice karıştırılıyor.

Uygulanışı; Hazır olan karışımı göz altınıza çok ince veya çok kalın olmayacak bir tabaka halince sürün, yarım saat bekletin ve ılık su ile yıkayın.

Gözaltı Sorunları Neden Kaynaklanır?

İyi Beslenmeme ve Yetersiz Su Tüketimi: Vücudumuzun çok büyük bir kısmı sudan oluşur ve vücudumuzdaki su kaybı, yeterli su tüketmememiz, sağlıklı beslenmememiz, yeterli mineral ve vitaminleri vücudumuza almamamız göz altı morluklarına ve çökmelerine neden olabilir.

Gözlerimizi Gereğinden Fazla Yormamız: Teknoloji çağındayız ancak; bilgisayar, televizyon veya telefon başında çok fazla zaman geçirmemiz göz altı morluklarına ve ince çizgilerin oluşmasına neden olabilir.

Yaş ilerlemesi: Cildimiz zamanla hassaslaşır ve elastikiyetini kaybeder. Bu da göz altında morarmalara neden olabilir.

Bu nedenle yeterli bakımı göstermemiz gerekir ki elastikiyet kaybı mümkün olduğunca geç yaşansın.

Kalıtım: Göz altı derisinin yapısı oldukça incedir ve bu sayede altından geçen damarların koyu mor rengini yansıtabilir. Ailenizde bu durumu yaşayan kişiler varsa sizde de olması şaşırtıcı olmayacaktır.

Kemik Yapısı: Göz yapısı çukur olan kişilerin, göz altları düşen gölge nedeniyle mor veya koyu gözükecektir.

Sigara tüketimi: Sigara ve türevleri kanımızdaki oksijeni azaltır, kanımıza giden oksijenin azalması da göz altımıza giden damarları olumsuz etkiler ve morarmaya neden olur.

Az – Fazla veya Dengesiz Uyku Saatleri: Yeterli uykuyu alamadığımızda göz altlarımız morarabilir, sarkıklıklar meydana gelebilir ve şişebilir.

Yorum Ve Yardım Bölümü!