Göz Kalemi Nasıl Çekilir?

Çekici, baştan çıkarıcı ve etkileyici bakışlara sahip olmak mı istiyorsunuz? Göz kaleminizi ince bir hat şeklinde çekmeyi defalarca kez uğraşmanıza rağmen yine de başaramıyor musunuz?

Tüm bu sorulara cevabı ‘Evet’ olan bayanlar için bu yazımızda göz kalemi nasıl çekilir? sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermek istiyoruz.

Kim bilir belki de önerilerimizi dikkate alarak, bakışlarınıza derinlik kazandırabilir; göz yapınıza ve göz şeklinize en uygun göz kalemi çekme tekniğini öğrenebilirsiniz.

Gelelim sorumuzun cevabına;

Öncelikle göz yapınızın farkında olmanız gerekiyor.

Şayet küçük gözleriniz bulunuyorsa gözlerinizin daha iri görünmesi adına gözlerinizin iç kısmını kesinlikle siyah renge boyamamalısınız.

Siyah yerine ten rengi ya da nude tonlar tercih etmeniz; kusursuz bakışlara sahip olmanız adına en doğru tercih olacaktır.

Küçük değil de haddinden fazla büyük gözleriniz bulunuyorsa gönül rahatlığı ile gözünüzün alt ve üst kapaklarının iç kısmına siyah göz kalemi çekebilirsiniz.

Göz Kalemi Çekme Teknikleri:

Göz kaleminizi istediğiniz gibi düzgün bir çizgi halinde çekemiyorsanız; kalemi göz kapağınızın ortasından göz bitiminize kadar sürmeyi deneyin.

Ardından gözünüzün başladığı kısım( göz kapağınızın iç kısmı) ile göz kapağınızın ortasını birleştirin.
Böylelikle göz kalemini daha düzgün yani bozulmadan çekmeyi başarabilirsiniz.

Göz kalemini çekerken dikkat etmeniz gereken ikinci nokta; gözleriniz arasındaki uzaklık mesafesi olmalı.
Şayet iki gözünüz arasındaki mesafenin fazla olmasından şikayetçiyseniz; göz kalemini göz bitim noktasında sonlandırmanız gerekiyor. Yani kesinlikle kuyruklu göz kalemi çekmekten kaçınmalısınız!

Şayet iki gözünüz birbirine haddinden fazla yakınsa bu durumda kalem çekmeye göz kapağınızın ortasından başlamalısınız. Kuyruklu modeller; gözleriniz arasındaki mesafenin uzaklaşmasına yardımcı olabilir.

• KOLAY BİR YÖNTEM: KAŞIKLA GÖZ KALEMİ SÜRME

Evet, yanlış duymadınız. Yemek yerken kullandığımız kaşığı göz kalemi çekmek amacıyla da tercih edebilirsiniz.
Kedi gözü makyajı yaparken, kaşığın sap kısmını yukarı yani dış kısma doğru çekilecek olan hattı belirlemek adına kullanmanız gerekiyor.

Bu noktada kaşığın bükümlü tarafı ise göz kapağının bitim çizgisi ile dış çizgiyi birleştirmek ve içini doldurmak için kullanılıyor.

Oldukça pratik olan bu yöntemi bir alışkanlık haline getirerek; imrendiğiniz göz makyajını kendiniz yapabilirsiniz.
Bol şans…

Yorum Ve Yardım Bölümü!