Güneş Lekeleri Doğal Yolla Nasıl Geçer?

Güneşin bol olduğu günlerde, güneş koruyucu krem gibi bizi UV ışınlarından koruyabilecek tedbirler almadığımızda cildimizde kahverengi lekeler oluşur.

Bu lekeler bazen kendi kendine geçebiliyorken bazen inat edip cildimize yerleşirler. Bazı doğal yollarla güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür.

 Güneş Lekeleri İçin Nohut

Ciltteki kahverengi lekeleri geçirmek için haşlanmış nohut tanelerini ezerek bir macun kıvamına getiriyoruz.

Ardından lekelerin üzerine sürüp cildimiz gerilene kadar bekliyoruz. Ilık su ile durulayıp havluyla hafifçe kuruluyoruz. Bunu her gün cildinize uygulayabilirsiniz.

 Limon Suyu

Limonun ağartıcı bir özelliği vardır ve ciltteki lekelerin rengini açmada kullanılır. Gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere lekelerin üstüne limon suyu sürmek cilt lekelerine iyi gelir.

Faydasını görmeniz için 5 ila 7 hafta boyunca bu işlemi uygulamanız gerekir. Eğer cildiniz hassas bir yapıya sahipse limon suyu cildinizi kızartabilir. Bu yüzden dışarı çıkmadan hemen önce sürmeyin.

 Elma Sirkesi

Elma sirkesi, birçok cilt sorununa iyi geldiği gibi güneş lekelerine de iyi geliyor. Bir pamuk yardımı ile elma sirkesini lekelerinizin üzerine uygulayabilirsiniz. Bunu günlük olarak tekrar ederseniz faydalı olacaktır.

 Maydanoz Maskesi

Maydanoz maskesi için malzemelerimiz yarım demet maydanoz, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 dilim limon.

Maskemizi hazırlarken öncelikle maydanozu blendır’dan geçirip iyice parçalıyoruz. Daha sonra üzerine yoğurt ve limonu ekleyip iyice birbirine yediriyoruz.

Oluşan karışımı cilt lekelerinin olduğu yere sürüp 45 dakika boyunca bekliyoruz. Ilık su ile duruluyoruz. Bu maskeyi 3 günde 1 uygulamak gerekiyor.

 Karbonat Maskesi

1 çorba kaşığı yoğurt ile yarım tatlı kaşığı karbonatı güzel bir şekilde karıştırıyoruz. Elde edilen kıvamı cilt lekelerinin üzerine sürüp 10 dakika boyunca bekliyoruz.

10 dakikanın sonunda bol su ile cildimizi duruluyoruz. Bu maskeyi haftada 1 uygulamak yeterlidir.

Yorum Ve Yardım Bölümü!