Güneş Lekeleri İçin Maskeler

Güneş lekeleri için hem evde kolayca hazırlanabilecek hem de tamamen doğal olan birçok maske ve kür bulunuyor. Özellikle yaz aylarında hassas ciltler için güneş hem tehlikeli hem de zarar verici olabiliyor.

Güneşin yaymış olduğu zararlı ışınlara uzun süreli maruz kalmak ise özellikle beyaz tenli insanlarda güneş lekelerine neden olabiliyor.

Yine aynı şekilde bu güneş lekelerinden korunmak için evde yapılabilecek birçok güneş lekesi maskesi de bulunuyor.

Limonlu Güneş Lekesi Maskesi

Hassas ciltlerde oldukça etkili olan güneş lekesi maskelerinden birisi de limon ve yumurta karışımlarından oluşan güneş lekesi maskesidir.

Kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanıp uygulanabilen bu maskenin yapımı için, bir yumurtanın beyaz akı, bir çay kaçığı kadar taze limon suyu, bir çay kaşığı bal ve renksiz jelatin yeterlidir.

Geniş bir kapta karıştırılan bu karışım ince bir tabaka halinde vücuda uygulanabilir ve kısa sürede güneş lekelerini geçirebilmektedir.

Bal ve Limon Güneş Lekesi Maskesi

Sadece bal ve limon suyundan oluşan bu karışım özellikle yüz bölgesinde uygulanmalıdır. Karışımda dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi limon suyunun, bala oranla 3/1’i kadar olması.

Fazla limon yüz hatlarını ve cildi tahriş edeceğinden dolayı bu orana oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Ortalama 20 dakika kuruması beklenilen bu maske, ılık su ile temizlenmeli ve haftada en fazla üç kere yapılmalıdır.

Limon ve Yoğurtlu Güneş Lekesi Maskesi

Güneş lekelerinin yok edilmesinde oldukça etkili maskelerden birisi de limon ve yoğurt karışımıdır.

Bir çorba kaşığı taze yoğurt üzerine bir çay kaşığı kadar limon suyu koyularak yapılan bu maske, yüz üzerinde ortalama 15 ile 20 dakika kalmalı ve ılık su ile güzelce durulanmalıdır.

Düzenli ve sürekli olarak kullanımlarda güneş lekelerinin yok edilmesinde bu maske oldukça etkilidir.

Yorum Ve Yardım Bölümü!