Hızlı Tırnak Uzaması İçin Ne Yapılmalı?

Her kadın bakımlı ve uzun tırnaklara sahip olmak ister. Hızlı ve sağlıklı tırnak uzatmak düşündüğünüz kadar zor değil.

Hızlı Tırnak Uzaması İçin Ne Yapılmalı?

1- Öncelikle vücudumuz için en önemli şey olan su içme alışkanlığını kazanmalıyız.

2- Dengeli beslenmeliyiz: Bu en önemli iki kuralı yerine getirmeden tırnaklarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmanız mümkün değil. Çünkü tırnaklarımızın sağlıklı uzamasına yardımcı olmak için yiyeceklerde bulunan demir kalsiyum gibi temel besin kaynaklarına sahip olmamız gerekir. Bu iki kurala dikkat etmediğimiz sürece tırnaklarımızda kırılma ve soyulmalar artar. Bu durum vücudumuzun da sağlıksız olduğuna işaret eder.

3- Tırnaklarınızı uzatmaya karar verdikten sonra sert hareketlerden kaçınmalısınız.

4- Çok fazla su temasından kaçınmalısınız. Çünkü su tırnaklarımızı yumuşatır ve bu durum tırnaklarımızın çabucak soyulmasına ve kırılmasına yol açar.

5- Ellerinizi düzenli vazelinlemelisiniz. Özellikle akşam saatlerinde işleriniz bittikten sonra ellerinizi vazelinlemek tırnak etlerinize çok iyi gelecektir.

6- Ellerinize ve tırnaklarınıza düzenli masaj yaparsanız ve özellikle bu işlemi meyve kabuklarıyla gerçekleştirirseniz tırnaklarınızı daha çok beslemiş olursunuz.

7- Tırnaklarınıza haftalık düzenli olarak manikür yaptırmalısınız. Eğer manikür yapmayı biliyorsanız bu işlemi evde kendininiz de gerçekleştirebilirsiniz.

8- Tırnaklarınızı her zaman aynı yöne doğru törpülemelisiniz.

9- Tırnaklarınız çok hassassa içerisinde alkol bulunmayan asetonları tercih etmelisiniz.

10- Tırnak etlerinizi kesmek yerine geri doğru ittirmeniz daha etkili olacaktır. Bu yöntem sayesinde tırnaklarınız nefes alarak daha hızlı uzayacaktır.

11- Tırnaklarınız iyice güçlenene kadar oje yerine her gün düzenli tırnak güçlendirici kullanmanız daha doğru olacaktır.

Unutmayın tırnaklarınızın hızlı uzaması metebolizmanızın hızıyla doğru orantılıdır. Bu sebepten dolayı öncelikle metebolizmanızı hızlandırmalısınız.

Bunu da düzenli su içerek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tırnaklarınız yaz aylarında kış aylarına oranla daha hızlı uzar bunu da göz ardı etmemelisiniz.

 

Yorum Ve Yardım Bölümü!