Kantaron Yağının Faydaları

Yaraları iyileştiren hücrelere iyi gelen mucizevi bir bitki olan kantaron sağlığa çok faydalıdır. Bu mucizeden faydalanmak için öncelikle, sarı kantaron bitkisini bir şişe içinde zeytinyağı ile karıştırılıp 45 gün kadar yarı güneş alan bir yerde bekletilmesi ile kantaron yağı elde etmek gerekir.

Elde edilen bu yağa eklenen zeytinyağının soğuk pres sızma zeytinyağı olması kantaron yağının kalitesini ve etkisini artıracaktır.

Bu kantaron yağı yoluyla birçok sıkıntınızı ya da hastalığınızı tedavi edebilirsiniz. Hangi bitkisel kür olursa olsun hekiminize danışmadan kullanmayın.

Kantaron yağı nelere faydalıdır?

Mikrop kırıcı özelliği ile yaralarda bakteri oluşmasını engelliler.

Damar büzücü özelliği sayesinde kanamaları çabucak durdurur. İç kanamaların durdurulmasında Örneğin trafik kazası gibi hem yaralara sürmek hem de içmek suretiyle tüketildiğinde damar büzücü niteliği sayesinde iç kanamanın durmasına yardımcı olur.

Yaranın çabuk kabuk bağlanmasını sağlar; çünkü hücre yenileyici özelliği vardır.

Bilhassa yanıkların tedavisinde ya da iltihaplanmasının önlenmesinde kantaron yağı kullanılır.

Kantaron yağının sürüldüğü yerde ağrı ve sızı azalır. Ayrıca güneş yanıkları için de kantaron mucizesinden faydalanabilirsiniz.

Bebek pişiklerinde de kullanımı görülür.

Kantaron yağı, yüzdeki lekelerin yok olmasını ve ciltte yağlanma sorunu yaşayanların problemlerinin çözülmesini kolaylaştırır.

Son zamanlarda birçok cilt bakım ürünün içeriğinde de kantaron yağından faydalandığı görülür. Kantaron yağını kullanırken küçük bir pamuğa bir kaç damla damlatmak ve bünyenizde alerji yapıp yapmadığını test etmek için önce kolunuzda denemek iyi olacaktır.

Parlak pürüzsüz bir cilde sahip olup aknelerden kurtulmak istediğinizde de kantaron yağından faydalanabilirsiniz

Mide ülserini gidermede etkilidir. Kan şekerinin düşmesine yardımcı olur.

Romatizmal hastalıklarda masaj yaparak uygulandığında ağrının azaldığı görülür.

Yine damar büzücü özelliği sayesinde varis tedavisinde oldukça etkilidir. Ayakların sürekli üşüyen birisiyseniz kantaron yağı ile masaj yaptığınızda ayaklarınızın ısındığını görürsünüz.

İçilerek tüketilen kantaron yağının en fazla bir tatlı kaşığı kadar kullanılmasına özellikle dikkat etmek gerekir.

Kendi yaptığınız ve de aldığınız kantaron yağı serin bir yerde muhafaza edilir ise 2-3 yıla kadar etkisini devam ettirir. Ne zaman renginin bulanıklaştığını görürseniz o zaman kullanmayı bırakabilirsiniz.

Yorum Ve Yardım Bölümü!