Karın yağlarını eritmek için doğal öneriler

Karın bölgesinde oluşan yağlanmadan kurtulmak için denenmeyen yöntem kalmaz genelde. Özellikle gelen yaz ayları ile birlikte kadınlarda bikini, göbeği açık kıyafetler ya da dar elbiseler giymek için düz bir karna sahip olmak şarttır. Bu yağları eritmek için aslında çok küçük şeyler uygulayarak kısa sürede istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Karın Yağlarını Eritmek İçin Uygulanması Gereken 10 Doğal Yol!

  • Şekerden Vazgeçin

Yemeklere ve içeceklere eklenen şeker karın bölgesine eklenen bir parça yağ demektir. Vücudun günlük şeker ihtiyacı zaten sebze ve meyvelerden karşılanıyor. Pasta, kek, bisküvi gibi abur cuburların içerdiği şeker ise çok gereksiz kaloridir sadece.

  • Ambalajlı İçecek İçmeyin

Marketlerde satılan ve genelde etiketlerinde yüzde yüz doğal yazan meyve suları da dahil bütün kutulu içecekler sonradan eklenmiş meyve suyu içerir. Özellikle kola ve diğer gazlı içeceklerde bu şeker oranı çok çok yüksektir. Bunlar dışında enerji içecekleri ve sporcu içecekleri de yüksek miktarda şeker içerir. Karın yağlarını eritmek isteyenler bunlardan uzak durmalı.

  • Protein Tüketimini Arttırın

Protein tüketerek tokluk hissini yüzde altmış oranında arttırmanız mümkündür. Tokluk hissini uzatarak günde ortalama 450 kalori kadar daha az alıyorsunuz. Ayrıca da metabolizmayı hızlandırarak günde 80 kalori ila 100 kalori daha fazla yakılmasını sağlıyor. Protein ağırlıklı beslenmek hem kalori yakımına yardım eder hem de bu bölgede tekrar yağlanma olması riskini ortadan kaldırır. Yumurta, balık, deniz ürünleri, kırmızı et ve kümes hayvanları ile süt ürünlerini daha fazla tüketerek protein almanız ve karın yağlarını eritmeniz mümkün.

  • Karbonhidratı Azaltın

Karbonhidrat tüketim miktarınızı mümkün olduğunca düşük tutun. Böylece daha kolay kilo vermeye başlarsınız. Karbonhidrat tüketimini azaltarak aynı zamanda iştahınızı da azaltmış ve daha az kalori almış olursunuz.

     5) Daha Çok Besin Lifi Tüketin

Lifler gıdaların mideden bağırsaklara geçişini yavaşlatarak besinde bulunan bütün vitamin ve mineralin alınmasını sağlar. Bu sebeple sindirim süreci uzar. Sindirim süreci de uzadıkça hissedilen tokluk hissi uzar. Böylece iştahınız azalır ve daha az yersiniz.

6) Daha Çok Hareket Edin

Karın bölgesindeki yağları eritmek için özel egzersizler uygulayabilirsiniz. Fakat sadec karın bölgesini etkileyen egzersizler yerine bütün vücudu çalıştıran egzersizler uygulamak daha etkili olacaktır. Bu egzersizleri düzenli olarak uygulamak adına bir spor salonuna ve buradaki antrenörlere danışmak da faydalı olabilir.

        7) Ne Yediğinizi ve Ne Kadar Yediğinizi Not Alın

Bir deftere ne yediğinizi ve bu yediğiniz şeyin kaç kalori olduğunu not alın. Böylece gün içinde kaç kalori aldığınız bilirsiniz. Buna göre de bir diyet oluşturarak bu kalorileri eritmeye çalışırsınız.

        8 ) Aldığınız Gıdaların Etiketlerini Okuyun

Etiketini okuyamadığınız bir gıdayı almamayı tercih edin. Ambalaj üzerindeki kalori miktarlarını okurken dikkatli olmalısınız. Genelde ambalajlarda o ürünün 10 gramı için kalori ve besin değerleri yazılır. Alacağınız gıda 100 gramdan fazla ise etiketteki değeri baz alarak kalori miktarini hesaplamanız gerekir. Ayrıca etikette fruktoz, laktoz, mısır şurubu ya da şeker kamışı suyu yazıyorsa bunlar sonradan eklenen şekerler anlamına gelir ve çok zararlıdır. Böyle ürünleri almaktan uzak durun.

        9) Salatalarınızda Sirke Kullanın

Günde 1  ya da 2 yemek kaşığı sirke tüketmek kilo vermeye çok yardımcı olur. Vücudun yağ oranını düşüren sirke kan şekeri dalgalanmalarını da kontrol altında tutar. Böylece tokluk hissinin de uzamasını sağlar.

      10 ) Uykunuzu Düzenleyin

Günde minimum 6 saat, maksimum ise 8 saat uyumaya özen gösterin. Günde 6 ya da 8 saatte fazla ya da düzensiz bir şekilde uyuyanların belinde ve iç organlarının çevresinde oluşan yağlanma düzenli uyuyanlara göre daha fazla miktardadır.

 

 

 

 

Yorum Ve Yardım Bölümü!