Kaş ve Kirpik Uzatıcı Maske Tarifi

Yüz makyajında belirgin hale getirilmek istenen ayrıntılar kaş ve kirpiklerdir. Özellikle kirpiklerin belirgin hale getirilmesi daha etkileyici bakışları elde etmek için önemlidir.

Bu yüzden makyaj yapan insanlar kirpiklerini kıvrık ve uzun hale getirmek için kozmetik ürünlerini kullanmayı tercih ederler. Makyajla elde edilen uzun ve kıvrık kirpikler ya da belirgin kaşlar doğal görünmezler.

Makyaj yapmak geçici bir hal olduğundan kalıcı bir güzellik kadar tercih edilmez. Kaş ve kirpiklere bakım yaparak istenilen uzunluğa kavuşmak mümkündür.

Basit ve uygun fiyatlı bir maske hazırlayıp uygulayarak kaş ve kirpikleri uzatmak sürekli kozmetik yapmaktan daha

sağlıklıdır. Ayrıca doğal görüntünün iyileştirilmesine yardımcıdır. Maske uygulamasının fayda vermediği kaş ve kirpik yapısı bozuk olan insanlarda bile tıbbi teknoloji sayesinde iyileştirmeler yapmak mümkündür.

Kaş Uzatıcı Maskeler

Kaş köklerini güçlendirmek için, 1 yemek kaşığı çörek otu yağı ve 1 yemek kaşığı Hint yağı ile bir maske hazırlanabilir.

Bu iki yağı karıştırarak bir şişeye koyarak kolaylıkla hazırlanabilir. Bu şişenin buzdolabında saklanması gerekir. Her gün bu karışımı kaş diplerine uygulayarak sağlıklı ve gür kaşlar elde edilebilir.

Kaşların kalınlaşması için 1 diş sarımsak ve 1 yemek kaşığı zeytinyağıyla uygulama yapılabilir. Sarımsağı ikiye bölüp birini sağ diğerini sol kaşa bastırarak sürülür.

Zeytinyağını ise ocakta ısıtıp ılık hale getirerek uygulamak daha etkilidir. Bu uygulamayı gece uyumadan önce yapmak ve sabah durulamak daha etkili olacaktır.

Kirpik Uzatıcı Maske Tarifi

Kirpikleri uzatmak için zeytinyağı ve Hint yağıyla elde edilen karışımı kirpiklere uygulamak etkili bir yöntemdir.

Elde edilen karışımı 2 hafta boyunca günaşırı uygulamakla daha uzun ve sağlıklı kirpikler elde edilebilir.

Hint yağını temin edemeyenler için badem yağı ile nergis yağı da tavsiye edilmektedir.

 

Yorum Ve Yardım Bölümü!