Kızıl Saç Rengi Evde Nasıl Elde Edilir?

Kızıl saçlar erkekler tarafından çekici bulunduğundan kadınlar son yıllarda bu tonu keşfederek daha çok kullanmaya başladılar. Kızılın birçok tonu var ve her kadına yakışan bir de yakışmayan tonu mutlaka oluyor.

Öncelikle hangi kızıl tonunun cilt rengi ile tam uyum sağladığı bulunmalı. Bunun için peruklardan veya saç rengi kartelalarından yararlanılabilir.

Ayrıca bazı bilgisayar programları da saç rengi konusunda oldukça yardımcıdır. Ton bulunduktan sonra saçları o renge boyatmak en kolay çözümdür.

Elbette herkes hazır boya ve açıcı kullanmak istemez. Bilindiği üzere saç boyalarını saçlar üzerinde yıpratıcı etkileri büyüktür.

Hele üst üste boyayınca bazen saçları elden bile çıkar. Güzelim saçlar yanmış saçlar yüzünden kestirilmek zorunda kalınır bu da kadınların en korkulu rüyası değil midir?

Evde doğal yollar ile kızıl saç elde etme yolları

1. Saçın doğal rengi sarı veya çok açık tonlar ise kırmızı pancarı rendeleyin ve suyunu bir kaba iyice sıkarak alın.

Tüm başa bu suyu sürün ve streç film ile saçı sarın. İki saat kadar bekletip yıkayın. İstediğiniz ton tutana kadar işlemi hafta bir tekrar edin.

2. Siyah saçlar için kızıl tonları yakalamak biraz zordur. Önce bir miktar saç rengini açmak önerilir ama bunu yapmak istemeyenler kına ile iyi bir kızıl ton yakalayabilir. Kınayı başa sürün başı sarın 8 saat bekletin.

3. Ceviz kabuğu güzel bir kızıl ton verir. Burada ana saç rengi önemlidir. Daha çok kumrallar için kızıl ton ceviz kabuğu ile yapılabilir.

Ceviz kabuğu elleri de fena boyar. Bunun için önce eldiven takın. Taze ceviz kabuklarını iki kat naylon poşet içerisine koyun. İyice ezin. Saça bu macunu sürün ve 2 saat kadar sararak bekletin. Yıkayıp kurutun.

Yorum Ve Yardım Bölümü!