Komple Lazer Epilasyon Yaptıracak olanlara öneriler

Lazer ile epilasyon yöntemi bayanların ilgiyle takip ettiği bol bol araştırdığı bir gün muhakkak bu yöntemi kullanacağım dediği bir yöntem. Lazer ile epilasyon vücuttaki tüylerin tamamen yok edilmesini sağlıyor. Ya da büyük oranda yok edilmesine yardımcı oluyor. Diğer yöntemler gibi ömür boyu yaptırmak zorunda kalmıyorsunuz. Ağda gibi yöntemler hem çok zaman alıyor. Hem de her ay tekrarlanıyor. Oysa lazer belli seanslar tamamlandıktan sonra bir daha gitmenizi gerektirmiyor. Ömür boyu epilasyon derdinden kurtuluyorsunuz ve rahat ediyorsunuz. Sürekli olarak tüyler çıkıyor mu yine mi başlayacağım demek zorunda da kalmıyorsunuz. Çünkü ağda süreci zordur ve uygulama sırasında kişinin canını yakar. Her ay bu işlemlerle uğraşmaktansa kökten çözümü tercih edenler lazer ile epilasyonu tercih ediyor.

Komple Lazer Epilasyon Yaptırmak isteyenlere tavsiyeler!

Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak için lazer epilasyon yöntemi şu an için en uygun yöntem. Özellikle hassas bölgelerin epilasyon işlemi zor olduğu için sık sık tekrarlamak da zorlaşıyor. Bu nedenle bunun her seferinde bir işkenceye dönüşmemesi için kesin çözüm olarak lazer ile epilasyon yöntemine başvuruluyor. Acı eşiği düşük olanlar için bu cihazların acıyı azaltan başlıkları bulunuyor. Genelde koltuk altı ya da bikini bölgesi en hassas ve en acı veren bölgelerdir. Tabi yüz de aynı şekilde. Fakat koltuk altı ve bikini bölgesinde bu işlemler sırasında bakteriler çoğalabilir. Epilasyon yaptırdığınız merkez temizlik konusunda titiz bir yer değilse mantar bulaşması bile mümkündür. Bu nedenle ucuz bir  yer aramaktan çok temiz ve güvenli bir merkeze başvurmak gerekiyor.

Hijyen konusunda titiz olanlar için lazer epilasyon cihazlarının evde herkes tarafından kullanılabilecek olanları üretilmiş. Yani normalde kullandığımız epilasyon aletinin lazerli olanı. Bu cihazlar sayesinde dışarıda lazer ile epilasyon yaptırmak konusunda önyargılı olan bayanlar evde daha güvenli bir şekilde istedikleri zaman bu işlemi uygulayabiliyor. Tabi burada istedikleri zamandan kasıt seansları dilediğince sıklaştırmak değildir. Seans araları kesinlikle 2 haftadan az olmamalıdır. Eğer çok sık bu işlem uygulanırsa farklı cilt sorunları meydana gelebilir. Bu konuda aceleci olmamak ve sabırlı davranmak gerekir.

Kendi başınıza lazer ile epilasyon yapmanın riskleri de vardır. Bunlar arasında seansları kafanıza göre sıklaştırmak en başta gelir. Dayanamayıp elinizin altındaki cihazı sürekli kullanmak isteyebilirsiniz. Bu çok yanlıştır. Kesinlikle sabırlı olunup en az 2 haftalık bir ara vermelisiniz. Ayrıca bu konuda yeterince bilgi sahibi değilseniz ve kullanma klavuzunu okumazsanız daha birçok cilt problemi de yaşayabilirsiniz. Lazer yapacağınız bölgede yaralar olması, güneş yanıklarının olması ya da herhangi bir sebeple tahriş olmuş olması olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bunun yanında lazer uygulanacak bölgenin ağda ya da kremle alınması da olumlu sonuç alınmasını engeller. Bu nedenle lazer için en uygun yöntem birkaç gün önceden tıraş edilerek o bölgenin temizlenmesidir. Bu süre içinde cildiniz lazer için uygun hâle gelecektir.

Lazer Epilasyon Nerede Yaptırılır?

Eğer tercihinizi lazer ile epilasyondan yana kullandıysanız bu işlemi yaptırmadan önce yoğun bir araştırma süreciniz olacak. Bu süreçte bu işlemi nerede yaptıracağınıza karar vereceksiniz. Kararınızı bu işlemi yaptıran yakınlarınız ya da duyduğunuz ve okuduğunuz yorumlar da etkileyebilir. Araştırma yapmak önemli çünkü sağlıksız ve temizlik kurallarına dikkat etmeyen bir yerde lazer epilasyon yaptırırsanız pişman olabilirsiniz. Bu işlemi bazı güzellik merkezleri ve sağlık kuruluşları yapabiliyor. Sağlık merkezleri diğerlerine göre daha pahalı oluyor. Fakat titiz kişiler burayı tercih edebiliyor.

Lazer ile epilasyon yaptırmadan önce fiyat araştırması da yapılıyor. Bilinmesi gereken bu epilasyon yönteminin biraz pahalı olması. Ancak taksitli şekilde her seans belli miktarlarda ödeme yapmak da mümkün olabiliyor.

Son zamanlarda evde lazer ile epilasyon yöntemi de kullanılmaya başlandı. Bu yöntem de en çok tercih edilen epilasyon yöntemleri arasında yerini aldı.

Yorum Ve Yardım Bölümü!