Koyu Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Koyu karamel saç rengi beyaz tenli ve koyu renkli her kadına çok yakışan bir renktir. Doğal görünmesi ve ışıltılı olması her kadının karamel rengine olan arzusunun artmasına neden olur.

Karamel saç renginin de farklı tonları vardır. Kendi ten renginize en çok yakışanı evde deneme yaparak bulabilirsiniz. Modası hiç geçmeyen bu renge evde kendiniz kavuşabilirsiniz.

Saçı açık tonlarda olan bayanlar karamel rengini çok daha çabuk elde edebilir. Tek boyama ile bile bu rengi kolayca yakalamak mümkündür.

Özellikle dalgalı saçlarda koyu karamel rengi çok hoş gözükür. Saçlarınız dalgalı değil ise üzülmeyin. Çünkü maşa yardımı ile saçlarınıza dalga yapabilirsiniz.

Kuaförde yüzlerce lira para vermeden evde kendiniz koyu karamel rengini elde etmek istiyorsanız eğer en beğendiğiniz markanın renkleri ile bu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler aşağıda yer almaktadır.

Koyu karamel elde etmek için saç boyası markasının 8/07 numarasını tercih etmeniz gerekmektedir.

Saçınızın uzun ya da kısa olması durumuna göre 1 ya da 2 kutu alabilirsiniz. Açık karamel tonunu yakalamak için de 30′ luk oksidan kremi karıştırarak kullanabilirsiniz.

Saç rengi çok koyu olanlar siyah, kızıl olanların tek seferde karamele dönüşmesi çok zordur.

Bu nedenle öncelikle platin rengine açmalısınız. Ardından platin rengine açılan saçı koyu karamele döndürmek çok daha kolaydır.

Platin sarısına döndürmek için de oryal, oksidan ve platin sarısı saç boyası kullanabilirsiniz.

Karamel saç rengine kavuştuktan sonra bakımına da çok dikkat etmelisiniz. Karamel saç renginizi koruyan kremler, şampuanlar tercih edebilirsiniz.

Ayrıca boyalı saçlar için özel olarak hazırlanan serumlar ile karamel renginizin parlaklığını ve canlılığını koruyabilirsiniz.

Boyama işleminin ardından ilk 5 gün yıkamamak saç renginin kalıcı olması için iyi gelecektir. Havuz ve deniz suyundan da uzak durarak koyu karamel saç renginizi uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

 

One Response

  1. Aslıhan 2 Temmuz 2018

Yorum Ve Yardım Bölümü!