Kuru ciltler için maske tarifi

Kuru ciltler, yağlı ciltlere nazaran bakımı daha kolay olan cilt türleridir. Yağlı ciltlerde sivilce ve siyah noktalar çok fazla oluşurken, kuru ciltlerde çok daha az oluşmakta ve pürüzsüz bir cilt görünümü vermektedir. Kuru cildinde bir takım dezavantajları vardır ve bakım gerektirmektedir.  Kuru ciltler hassas olduklarından dolayı, yağlı cilde oranla daha kısa sürede tahriş olabilmekte ve pullanabilmektedir. Zararlı güneş ışınlarından anında etkilenebilmektedir. Kuru cildiniz varsa, sizlerde evde yapabileceğiniz nemlendirici maske ve peelingler ile bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz. Cildinizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Kuru ciltlere sürülen nemlendiriciler yüzeyden zor geçmekte ve etkiyi zamanla göstermektedir.

Şu maskeyi evde yapabilirsiniz;

Bir kasenin içerisine yumurtanın sadece sarısını ekleyin. Üstüne 1 tatlı kaşığı zeytinyağını koyun. İkisini karıştırın ve güzelce çırpın. Hemen ardından iki yemek kaşığı süt ilave edin. Sütün doğal olması etkisini  fazlası ile arttıracaktır. Son olarak sütü eklediniz ve hepsini karıştırdınız. Maskeniz kullanıma hazır hale geldi.

Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzün temiz olması gerekmektedir. Daha önceden peeling yapmışsanız çok daha etkili olacaktır. Maskeyi ister elinizle, dilerseniz kek fırçası ile yüzünüze sürebilirsiniz. Seçim sizin!

Maske yüze nasıl sürülür? Kullanımı Hakkında Bilgi

Yüzünüze, Yukarıdan aşağıya doğru sürünüz. Maskenin içerisinde yumurta olduğu için çok kısa sürede kuruyacaktır. Dairesel hareketler yaparak, göz ve dudak hariç yüzünüzün her tarafına sürün. 15 dakika bekleyin.

Ardından maskeyi ciltten arındırmak için ilk önce sabunu hafif köpürtün ve yüzünüze yedirin. Ardından soğuk yada ılık suyla yıkayınız.  Maskeyi kışın 2 defa, yaz günlerinde ise haftada bir kere yapabilirsiniz.

Kuru ciltler için salatalık maskesi tarifini ayrıca deneyebilirsiniz!

Çok faydalı bir maskedir. Sadece kuru ciltler değil aynı zamanda, yağlı ciltler bu maskeyi uygulayabilirler. Salatalık yorgun cilde çok iyi gelmektedir.

Tarifi ve kullanımı oldukça basit!

1 tane büyük salatalığın kabuğunu soyun ve rondo yada blenderden geçirin. Ardından üzerine bir tatlı kaşığı ekşi krema koyarak güzelce karıştırın. Elde edilen bu karışımı yüzünüze sürün 15 – 20 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Kuru Ciltler içib Bir Başka Tarif! Yulaf Ezmesi Bal Maskesi

Yulafın toz haline gelebilmesi için havanda iyice dövünüz. Bir yandan başka bir kap içerisinde yarım muzu kaşık yada çatal ile eziniz. Sonra dövülmüş yulafı, ezilmiş muzu ve 1 tatlı kaşığı muzu iyice karıştırın ve bu elde edilen karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekleyin. Hemen ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Yorum Ve Yardım Bölümü!