limon suyu ve sarımsak mucizesi!

Limon suyu ve sarımsak mucizesi faydaları yüzde yüz ispatlanmış bir karışımdır. Doğal yollarla tedavi olmayı sevenler için mucizevî bir yöntem olan bu karışımı üstelik doktorlar da öneriyor. Birçok ciddi hastalık için bu karışım tercih ediliyor. Özellikle kalp hastalıklarına ve damar sertliğine iyi geldiği için tedavi amaçlı kullanılıyor. Üstelik bu karışımın yapımı çok kolay ve çok da ekonomik.

Limon Suyu ve Sarımsak Karışımının Yapılışı

Limon suyu ve sarımsak karışımını hazırlamak kolaydır. Fakat bu karışımı hazırlamadan önce bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Kullanılacak limon ve sarımsaklar doğal olmalıdır. İmkânınız varsa sarımsaklar kendi bahçenizden olursa daha etkili olur. Doğal ürünler bulunduran bir yerden de temin edebilirsiniz. Yine limon alırken de dikkat etmelisiniz.

Karışımın Hazırlanışı: Limon suyu ve sarımsak karışımını hazırlamak için 2 litrelik bir cam kavanoz temin etmelisiniz. Bu cam kavanozun koyu renkli olması gerekiyor(ışık almaması için).Tam 2 litrelik de limon suyu sıkmanız gerekiyor. Sonrasında limon suyunu kavanoza doldurmalısınız. 40 diş sarımsak yıkanmadan soyulup ezilir. Bu ezilen sarımsaklar da limon suyunun içine bırakılır. Serin bir ortamda 25 gün bekletilir. Bu süre dolduktan sonra karışım kullanıma hazır hâle gelecektir.

Hazırlanan bu karışım her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı içilir.

Faydaları ve Mucizevi etkileri

  • Bilinen en önemli faydası damar tıkanıklıklarına iyi gelmesi. Bilindiği gibi damar tıkanıklığı kalp hastalıklarının da sebebi. Bu nedenle ciddi hastalıkları önlemeye yarıyor.
  • İdrar yolu hastalıklarına da iyi geliyor. Özellikle böbrek ve safra taşlarına faydalı olan bir karışımdır.
  • Vücutta ödem oluşmasını önlüyor.
  • Romatizma gibi iltihaplı hastalıkları ve kireçlenmeyi önlüyor. Üstelik ağrı kesici bir özelliği de var.
  • Kolestrol ve şeker hastalıklarına iyi geliyor. Vücuttaki fazla yağların atılmasını sağlıyor.
  • Diğer bir faydası da bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Böylece vücut çeşitli hastalıklara karşı dirençli hale geliyor.
  • Sinir sistemi için de faydalı olan bu karışım felç ve benzeri hastalıkları önemli ölçüde azaltıyor.
  • Ülser hastalığını iyileştiriyor.

 

One Response

  1. Angel35 16 Ocak 2017

Yorum Ve Yardım Bölümü!