Mineral, Vitamin ve Protein Açısından Zengin Olan Hint Yağının Faydaları Nelerdir?

Hint Yağı Nedir? Hint yağı, doymamış yağlar içeren, mineral, vitamin ve protein açısından zengin bir bitki olan hint bitkisinin tohumlarından elde edilir. İçerdiği özler sayesinde birçok faydası bulunan hint yağı birçok derde deva özelliği bulanan bitkisel yağdır.

Hint yağının faydaları:

Saçları gürleştirir ve parlaklık kazandırır. Bu yağ ile banyoda saç diplerinize masaj yaparsanız saçlarınızın daha parlak ve canlı göründüğünü anında fark edeceksiniz. Uzun vadede ise saçlarınız gürleşecek.

Kaşları ve kirpikleri uzatır ve gürleştirir. Her gece uykudan önce bir kulak çubuğu yardımıyla kaşlarınıza ve kirpiklerinize az miktarda hint yağı sürün.

En az yarım saat bekletin ve ılık suyla yıkayın. İsterseniz yağ kuruduktan sonra yıkamadan uyuyabilirsiniz.

Sivilceleri söndürerek yok eder. Yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra bu yağ ile masaj yaparsanız düzenli kullanımda sivilcelerinizin kaybolduğunu görebilirsiniz.

İçinde bulunan etkin mineraller ile cilt lekelerini büyük oranda azaltır.

Çatlak ve selülitlere düzenli olarak hint yağı ile masaj yapılırsa uzun vadede çatlak ve selülitler büyük oranda azalır.

Hint yağı, saç derisindeki kaşıntı, yara gibi problemleri de tedavi edici özelliğe sahiptir.

İçinde bulunan vitamin ve mineraller el ve tırnak bakımına da faydalıdır. Özellikle güçsüz, kırılgan tırnaklara bu yağ ile düzenli olarak masaj yapılırsa tırnakların güçlendiğini görebilirsiniz.

Kas ağrılarına faydalıdır. Bir bezi hint yağına batırın. Kas ağrılarınızın olduğu bölgelere bu bezi koyun. Bu şekilde bezi yenileyerek kas ağrılarınızı azaltabilirsiniz.

Deri üzerinde oluşan enfeksiyonlar, mantarlar, derin olmayan kesikler için de hint yağı tedavi edici özelliğe sahiptir.

Düzenli olarak uygulanan hint yağı kırışıklıkların en büyük düşmanı haline gelir. Her gece bir pamuk yardımıyla kırışıklık bulanan bölgelere hint yağı uygulayarak kırışıklanmayı önleyebilirsiniz

Yorum Ve Yardım Bölümü!