Oksijenli Su İle Saç Nasıl Açılır

Saç rengini açmak için etkili bir yöntem olarak bilinen oksijenli su uygulaması doğru yapıldığı takdirde oldukça güzel sonuçlara ulaşılabilir.

Papatya suyu gibi doğal yöntemlerden sonuç alamadıktan sonra başvurulmasının daha doğru olacağını belirterek nasıl uygulayacağımıza bir bakalım;

1. Saçlarınızın yıpranmaması için işlemden önce ve sonra nemlendirici saç kremleri veya yağlar ile bakım yapınız.

2. Miktarını saç uzunluğunuza ve yoğunluğunuza göre miktarını ayarlayacağınız karışımın %50’si oksijenli su, %50’si de temiz su olacak şekilde hazırlanmalı,

3. Boş bir sprey kutusuna koyarak püskürtme yöntemi ile uygulayacağınız oksijenli su karışımından sonra saçınıza hafif ısı vermelisiniz.

Bunu bir fön makinesi veya saç kurutma makinesi ile yapabileceğiniz gibi yaz aylarında güneşten de faydalanabilirsiniz.

4. Karışımı uygulayıp saçlarınıza ısı verdikten 2-3 saat sonra saçlarınızı şampuanla durulayın.

Ek bilgi: Karışımın oksijenli su olan kısmını azaltıp kalanını papatya suyu ile tamamlarsanız saçlarınız daha az yıpranır ve parlak bir görüntüye sahip olabilir.(Bu uygulama istediğiniz tona ulaşmanızı geciktirebilir.)

İşlemler uygulandıktan sonra alacağınız sonuç saç renginize göre değişecektir. Koyu renkli saçlarda dalgalı bir açılma gözlenirken kumral ve sarı renkli saçlarda daha başarılı sonuçlar elde edeceksiniz.

Oksijenli suyu saçınız istediğiniz tona gelene kadar 3-4 günde bir uygulayabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

1. Tüm işlemler yapılırken karışımınızı etrafa sıçratmamaya özen gösteriniz, aksi takdirde sıçrayan yerlerde iz kalabilir.

2. Eğer cildinize temas ederse hemen bol su ile yıkayınız.

3. Saç derinize yoğun temasından kaçınınız. Saç derisi karışıma yoğun şekilde maruz kaldığında yanma ve yaralanmalar olabilir.

4. Saçınızda boya varsa oksijenli su kullanmayınız. Saçınız hasar görebilir, yanabilir.

5. Oksijenli su uygulamasını sık sık yapmayınız. Saçlarınızda kırıklar ve yer yer kuruluklar olabilir.

Yorum Ve Yardım Bölümü!