Philips Lazer Epilasyon Aleti Hakkında Bilgiler

Lazer ile epilasyon yöntemi günümüzde bayanların en çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Bu yöntemin sıkça tercih edilmesinin nedeni tüyleri kalıcı olarak yok etmesidir. Diğer yöntemlerle belli aralıklarla epilasyon işlemini yapmak çok vakit alıyor. Her seferinde bu işlemleri yapmak bayanları zorluyor. Bu nedenle birkaç seans lazer epilasyon yaptırıp sonrasında bu sorundan ömür boyu kurtulmak her daim rahat etmek isteniyor. Bu işlemi yaptırmak için yaptıracağınız yerin sağlık koşulları, hijyen durumu önemli olduğu için öncesinde yoğun bir araştırma yapılıyor. Bu konuda titiz olanlar için teknolojinin yeni bir seçeneği daha var. Evde lazer epilasyon yöntemi. Bu yöntemle lazer epilasyon aletini alarak evde kendi başınıza istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün. Çeşitli markaların bu konuda üretilmiş lazer epilasyon aletleri mevcut. Philips de bu konuda kendi ürününü piyasaya çıkarmış.

Philips Lazer Epilasyon Aletini Kullanmanın Avantajları

Evde Uygulama Yöntemi: Philips’in bu ürünü epilasyon işlemini dışarıda yaptırmak istemeyen ve titiz bayanlar için daha avantajlı görünüyor. Bu alet sayesinde evde kalıcı olarak kişinin dilediği zamanda ve dilediği gibi epilasyon işlemini yapabilmesi mümkün. Ayrıca bu lazer ile epilasyon aleti çeşitli kıl ve tüy tipleri için de uygulanabiliyor. Vücudunuzun çeşitli bölgeleri için uygun üretilmiş ve ayarlanabilme özelliği var.

Bugüne kadar bu teknolojiyi kullanabilmek için güzellik salonları ya da farklı epilasyon merkezlerine gitmek gerekiyordu. Bu durum herkesi memnun etmiyordu. Bilinen şu ki lazer ile epilasyonun diğerlerinden farkı tüyleri deri üzerinden kesip atmıyor. Kökünden dökülmesini sağlıyor. Bunun yanında tekrar oluşumunu da zamanla önlüyor. Önce zayıflatıyor sonrasında ise yavaş yavaş yok ediyor. Bu işlemi evde yapabilmek bayanlar için büyük bir avantaj oldu. Bu yeni ürün sayesinde bütün bayanlar evinde dilediği gibi güzellik salonlarındaki ışın kalitesinde lazer ile epilasyon yapabiliyor. Bu işlem ayrıca çalışan ve çok zamanı olmayan bayanların da işini kolaylaştırıyor. Böylece saatini ve zamanını sizin ayarlayacağınız bir uygulama şekline dönüşüyor.

Uygulama Süresi: Philips lazer ile epilasyon aletini kullanırken bazı tavsiyeler sunmuş.  Uygulamalar arasında 2 hafta olmalı ve bu şekilde tam 4 uygulama ile tüylerden %80 kurtulmayı vaat ediyor.

Hassas Bölge İçin Özel Başlık: Philips’in bu yeni epilasyon ürününde yüzdeki hassas bölgeler, koltuk altı ve bikini bölgesi için özel tasarlanmış başlıkları var. Böylece istediğiniz bölgeye rahatça bu işlemi uygulamak mümkün.

Özellikle bacaklarda işlem uzun sürdüğü için bu gibi bölgelere özel  geniş pencere seçeneği mevcut.

Kaydırarak Uygulama: Uzun süren epilasyon işleminin kesintisiz devam etmesi için kaydırarak uygulama sistemi de yine Philips lazer ile epilasyon aletinde mevcut.

Philips Lumea Uygulaması

Philips Lumea uygulaması cilt ve tüy renginize en uygun ışık enerjisini yine kendi önerir. Böylece kendi kendinize evde profesyonel bir uygulama yapmış olurusunuz. Seansları kendi belirler ve önceki seanslarınızı da takip etmeye devam eder. Bu cihazı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için Lumea uygulaması çok avantajlıdır.

Philips Lumea ile İlgili Öneriler

Eğer yakın bir zamanda ağda veya herhangi bir epilasyon işlemi uyguladıysanız tüylerin yeniden çıkmasını beklemelisiniz. Bu durum lazer ile epilasyon için uygun değildir. Böyle durumlarda tüylerin tekrar çıkması beklenmelidir. Tüyler çıktıktan sonra tıraş edilmelidir. Lazer için en uygun yöntem budur. Diğer yöntemler kullanılmamalıdır. Eğer tıraş işlemi sırasında ciltte tahriş olan bölge varsa iyileşmesi beklenmelidir. Lazer ile epilasyon işlemi verilen sürelerde yapılmalıdır. 2 haftadan daha kısa bir aralık seçilmemelidir. Bir seansta aynı bölgeye birden fazla uygulama yapmak da sakıncalıdır. Eğer uygulama öncesinde güneşlendiyseniz etkinin geçmesi için 48 saat beklemelisiniz. Uygulamadan sonra ise güneşe çıkmak için 24 saat beklemek gerekir. Lazer epilasyon yapılan bölgelerin güneşe çıktığınızda kapalı olmasına da dikkat etmelisiniz.

 

Yorum Ve Yardım Bölümü!