Pişik Kreminin Cilde Faydaları

Pişik kremi artık bebeklerin tekelinden çıktı. Bebekler pişik olmasın diye kullanılan bu kremlerin yetişkinler için de kullanılabilir olduğu, hatta ciddi faydalarının olduğu fark edilince artık sadece bebeklerle anıldıkları devir sona erdi.

Pişik Kreminden Fazlası

Pişik kremleri sahip oldukları içeriklerle yumuşatıcı, sıvı kaybını önleyici, tedavi edici, tahrişi hafifletici, antibakteriyel özelliklere sahiplerdir. Bu özelliklerle birlikte ciltle ilgili pek çok problemin tedavisinde destekleyici unsur olarak kullanılabilmektedirler.

Cilde Faydaları

Pişik kremi mucizesi kendini en çok cilde faydalarında gösteriyor.

  • Öncelikle uzun süre yatağa bağlı kalan hastaların vücutlarında ortaya çıkan yaralara çok iyi geliyor bu kremler. İyileştirici ve tahriş olmayı önleyici özellikleri sayesinde yatalak hastalar üzerinde güvenle kullanılabilir.
  • Cildi besleyip yumuşatan, hücre yenilemesi sağlayan, cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşmasını sağlayan, A ve F vitaminleri bakımından zengin pişik kremleri cilt lekelerine de çok iyi geliyor. Akşam yatmadan evvel lekeli cildinize sürüp sabaha kadar bu şekilde beklerseniz ve bu uygulamaya bir süre düzenli olarak devam ederseniz cildinizin üst tabakasının yavaş yavaş soyulmaya ve yenilenmeye başladığını göreceksiniz. Böylece cilt lekeleriniz zamanla iyileşecektir.
  • Ayrıca cilt kremleri güneş yanıkları veya küçük sıyrık ve kesikler için de kullanılabilmektedir.
  • Pişik kremlerinin, sahip oldukları hafif anestezik özellik sayesinde ağrı hafifletici etkisi de bulunmakta.
  • Pişik kremleri göğüs ucu yara ve hassasiyetleri için de iyileştirici etkiye sahip.
  • Ve tabi ki son olarak sivilceler için de mucizevi etkiye sahip. Pişik kreminin sivilceler üzerindeki iyileştirici etkisi için ayrı bir başlık açtık. Aşağıda bulabilirsiniz.

Sivilceler İçin Pişik Kremi

Pişik kremlerinin içeriğinde çinko asidi bulunmaktadır. Çinko asit sivilceleri iyileştiren ve sivilce izlerine iyi gelen bir maddedir. Dolayısıyla sivilce kurumasına yol açan yapısı sayesinde, düzenli uygulandığında leke oluşumlarının da belirgin olmasını önler. Ayrıca cildinizdeki siyah nokta ya da sivilceyi sıktıysanız hemen arkasından sıktığınız bölgenin üzerine pişik kremi sürün ve tüm gece bekletin. Sabah uyandığınızda söz konusu bölgede hiçbir iz kalmadığını göreceksiniz.

Pişik kremini sivilceleriniz için tek başına kullanabileceğiniz gibi başka bazı bitkilerle karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

Sivilceler için kullanabileceğiniz, içeriğinde pişik kremi bulunan bir de maske tarifini paylaşmak isteriz.

1 çorba kaşığı gül yağı, 1 çorba kaşığı avokado yağının içine yine 1çorba kaşığı kadar pişik kremi ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra bol ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada bir defa cildinize sürebilirsiniz. Kısa sürede etkisini gösterecektir. Farkı gördüğünüzde pişik kreminin mucizeleriyle ilgili tüm dinleyip okuduklarınızda haklılık payı olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Yukarıdaki tarifte gül yağı yerine kayısı yağı da kullanmanız mümkün. Kuru bir cilde sahipseniz aynı şekilde badem yağı da karıştırabilirsiniz. Formülün hazırlanması ve uygulanma biçiminde herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok.

 

Yorum Ve Yardım Bölümü!