Saç Dökülmesine Doğal Çözümler

Saçınızın bakımını eksiksiz olarak gerçekleştirmenize rağmen saç dökülmenize bir türlü çözüm bulamıyorsanız; evde deneyebileceğiniz birkaç basit yöntem sayesinde saç dökülmesini durdurabilirsiniz.

Saçlarınızın daha güçlü, daha canlı ve daha parlak olmasını diliyorsanız; aşağıda bahsettiğimiz yöntemleri kesinlikle denemenizi öneriyoruz.

İşte saç dökülmesine doğal çözümler:

• Zeytinyağı mucizesi

Saç bakımında önemli bir yeri bulunan ve saçları parlak ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşturan zeytinyağı; saç dökülmesine de iyi geliyor.

Zeytinyağı ile saç derinize masaj yaparak; saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.

Bu noktada saçınıza masaj yaptıktan sonra saçlarınızı ılık su ile durulamayı da unutmamanız gerekiyor.

• Sardunya yaprakları

Güçsüz ve sürekli olarak kırılan saçlarınızı eski gücüne kavuşturmak adına sardunya yapraklarından da yardım alabilirsiniz.

Aktarlardan temin edebileceğiniz sardunya yapraklarını 30 dakika boyunca iyice kaynattıktan sonra yapraklar beyazlaşana kadar bekleyin.

Ardından sardunyayı süzün ve elde ettiğiniz sardunya suyunu saçınızı şampuanladıktan sonra tüm saçınıza uygulayın. Yani bu su ile saçlarınızı güzelce durulayın.

Haftada iki kez sardunya suyunu kullandığınız takdirde 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

• Biberiye

Saç dökülmesine doğal çözümler arasında mucizevi etkileri bulunan biberiye dalları da bulunuyor.

Biberiyenin bu olumlu etkisini gözlemlemek için öncelikle biberiye yapraklarını kısık ateşte 20 dakika boyunca kaynatın.

Ardından biberiyeyi süzdürün. Elde ettiğiniz biberiye suyunu her gün saçlarınızı durulamak amacıyla kullanın.
Biberiye suyunu saç kremi olarak da kullanabilir; tek bir uygulamadan sonra geriye kalan biberiye suyunu buzdolabında 3 gün boyunca bozulmadan muhafaza edebilirsiniz.

• Hindistan cevizi sütü

Güçlendirici, iyileştirici ve besleyici özelliği bulunan Hindistan cevizi sütü sayesinde de saç dökülmenizi en aza indirgeyebilirsiniz.

Bunun için taze ya da konserve şeklindeki Hindistan cevizi sütü ile saç derinize masaj yapmanız gerekiyor. Hindistan cevizi sütü sayesinde saçlarınızın daha yumuşak ve ipeksi olmasını da sağlayabilirsiniz.

• Soğan Suyu

Soğan suyu sadece saç dökülmesini önlemekle kalmıyor; yeni ve güçlü saçların çıkmasına da olanak tanıyor.

Birkaç çorba kaşığı soğan suyu ile saç derinize bir saat boyunca masaj yapın. Böylelikle sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak adına önemli bir adım atabilirsiniz.

One Response

  1. AYŞE 3 Nisan 2017

Yorum Ve Yardım Bölümü!