Saça Sarımsak Sürmek İyi Gelir Mi?

Sarımsak en sağlıklı ve faydalı besinler arasında yer almaktadır. Öyle ki vücudumuzun birçok yerine olumlu etkileri mevcut olmaktadır.

Vücudumuzun birçok yerine faydası olan sarımsağın saç üzerinde de yapıcı etkileri mevcut olmaktadır. Sarımsağın saça sağladığı faylardan en bilindik olanları ise şu şekilde olmaktadır;

Saçı dış etkenlere karşı korumaya alır. Böylece saçların kırılması zorlaşmaktadır.

Saçlar da oluşan kepeklenme gibi problemlerin önüne geçerken aynı zamanda saç dökülmelerine karşı da son derece etkilidir.

Saçlar farklı işlemlere maruz kaldığında parlaklığını kaybeder. Fön, maşa gibi ısıl işlemler yüzünden meydana gelen donukluk görüntüsünü sarımsak sürerek önleye bilir ve saçınızı eski parlaklığına kavuşturabilirsiniz.

Saçlarda seyrelmeler oluştuğu takdirde saç köklerinize sarımsak sürebilirsiniz. Böylece saç kökleriniz güçlenecek ve tekrardan saç çıkması desteklenecektir.

Hali hazır da olan saçlarınızın daha da güçlü ve gür çıkması için de sarımsak kullanabilirsiniz. Bunun için sarımsağı iyice ezerek saç diplerinize masaj ile uygulamanız yeterli olmaktadır.

Koparak dökülmeler özellik ile bayanların sıklık ile yaşadığı bir problem haline gelmiş olmaktadır. Kullanılan saç şekillendirme aletleri ise bu durumu tetiklemektedir.

Koparak dökülmelere karşı da sarımsak kullanarak saçınızı onarabilir ve bu kopmaların önüne geçebilirsiniz.

Donuk ve ince telli saçlarınız var ise ezdiğiniz sarımsakları çeşitli bitkisel yağlar ile karıştırarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınız doğal bir hacim ve dolgunluk kazanarak daha sağlıklı gözükecektir.

Saçlarınızın güçlenmesi ve daha sağlıklı bir duruş sergilemesi için saçlarınıza sarımsak maskeleri uygulayabilirsiniz.

Özellik ile saçlarının yavaş uzadığından şikâyetçi olan bay ve bayanlar sarımsak mucizesinden yararlanabilirler.

Saçını uzatmak isteyenler ezdiği sarımsak ile saç diplerine masaj yaparak uygulayabilir ve sarımsağın saç uzatıcı etkisinden faydalanabilir. Özetle saça sarımsak sürmenin bir değil, birden çok faydası söz konusu olmaktadır.

Yorum Ve Yardım Bölümü!