Sivilce İzleri İçin Evde Yapılabilecek Maskeler

Sivilce izleri özellikle yanlış sivilce sıkması ve diğer yanlış yöntemlerin uygulanmasıyla ortaya çıkan bir cilt problemidir. Evde yapılabilecek bazı maskelerle bu sivilce izi oluşumlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Tarçın Maskesi

Tarçın maskesinde kullanılacak malzemeler;

– 1 çay kaşığı tarçın

– 1 çay kaşığı bal

– 1,5 çay kaşığı limon suyu

Tarçın maskesinin tarifi;

Ciltteki kızarıklığı alan tarçın, cildi yumuşatan bal ve ağartıcı özelliğiyle cilt izlerine iyi gelen limon birleşiminden harika bir maske tarifi ortaya çıkıyor.

Tüm malzemeleri bir kapta, yoğun kıvama gelene kadar karıştırıyoruz. Eğer yoğun bir kıvam elde edemezseniz biraz daha tarçın eklemenizde fayda olacaktır.

Ardından göz ve dudak çevresi harici her yere karışımı sürüp 15 dakika kadar bekliyoruz. Cildimizi duruluyoruz. Bunu haftada 2 defa yapmak cilt izlerinize iyi gelecek.

Limon ve Badem Yağı Maskesi

Limon ve badem yağı maskesinde kullanılacak malzemeler;

– 1 yemek kaşığı bal

– 1 yemek kaşığı limon suyu

– 2 yemek kaşığı süt

– 1 yemek kaşığı badem yağı

Limon ve badem yağı maskesinin tarifi;

Büyük bir kapta verilen tüm malzemeleri iyice birbirine karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürüp 20 dakika boyunca bekliyoruz.

Ardından ılık su ile duruluyoruz. Bunu en başta 5 ila 7 gün boyunca peş peşe yapmak faydalı olacaktır. Ardından 4 gün ara ile yapabilirsiniz.

Hint Defnesi Yağı Maskesi

Hint defnesi yağı maskesinde kullanılacak malzemeler;

– 4 damla Hint defnesi yağı

– 2 yemek kaşığı su

– Pamuk

Hint defnesi yağı maskesinin tarifi;

Sivilce izlerine mucize bir çözüm olan Hint defnesi yağını aktarlarda veya internet üzerinde bulabilirsiniz. Su ile Hint defnesi yağını birbirine karıştırıyoruz.

Ardından pamuk yardımı ile sivilce izlerimizin üzerine bu karışımdan sürüyoruz. Bu işlemi günde 2 veya 3 kez tekrar etmek izlere daha iyi gelecektir. İşlem sonunda herhangi bir durulama yapmanıza gerek yok.

Yorum Ve Yardım Bölümü!