Sivilce izlerine karşı bitkisel öneri

Sivilceler çeşitli sağlık problemleri ya da cildin yapısı sebebi ile ortaya çıkan cilt problemidir. Sivilceler çıkmaya başladığında ya da çıktığı zamanlarda sivilceyi sıkmak sivilcelerin cildin diğer bölgelerine yayılmasına sebep olur. Aynı zamanda da ciltte izler kalmasına sebep olur. Bu durumun yanı sıra sivilcelerin sıkılmadığı takdirde iz bıraktığı durumlar da söz konusudur. Sivilceler ve ciltte oluşan izler özellikle ergenlik döneminde olmak üzere kişileri büyük bir sıkıntı içine sokar. Ancak artık sivilce ve cilt izlerinin tedavisi pek çok bitkisel ve tıbbi uygulamalar ile mümkün hale gelmiştir.

Sivilce ve cilt izlerinin tedavi edilmesinde son zamanlarda lazer yöntemi sıklıkla kullanılmaya başlanmştır. Sivilce ve cilt izlerinin giderilmesi için uygulanan lazer tedavisinde cildin zarar gören bölümleri buharlaştırılır ve cildin yeni doku üretmesi sağlanır. Genel olarak lazer tedavisi 1 ile 3 seans arasında iyileşme gözlenir.

Sivilce İzlerine Bitkisel Öneriler

Sivilce ve cilt izlerinin tedavisi için son zamanlarda bitkisel tedavi yöntemler de sıklıkla kullanılmaya başlandı. Bitkisel yöntemler hem doğal oldukları için hem de evde kendi yöntemleriniz ile uygulandığı için çok tercih edilmektedir. Sivilce ve cilt izlerinin giderilmesi için kullanılan bitkisel tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sivilce ve cilt izlerinin tedavisi için en çok kullanılan bitkisel çözüm çay ağacı yağıdır. Çay ağacı yağını sivilcenin ve cilt izlerinin üzerine sürün ve gece bu şekilde uyuyun. Sabah cildinizi güzelce yıkayarak nemlendirici krem sürün. Çay ağacı yağı aynı zamanda yeni sivilce oluşumunu da önler.
  • Sivilce ve cilt izlerini gidermek için kullanacağınız ikinci maske sandal ağacı ve gül suyundan hazırlayacağınız macundur. Sandal ağacı ve gül suyunu bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Elde elde ettiğiniz karışımı sivilce ve cilt izinin üzerine sürün. Dilerseniz bu maskeyi her gün kullanabilirsiniz.
  • Limon suyu da sivilcelere ve cilt izlerine oldukça iyi gelmektedir. Bir limonun suyunu sıkın ve sivilcelerin ve cilt izlerinin üzerine sürün. Bu şekilde 15 dakika bekleyin ve ardından cildinizi ılık su ile yıkayın. Sonrasında cilt tipinize uygun bir nemlendirici mutlaka sürün.

 

Yorum Ve Yardım Bölümü!