Sivilce İzlerini Nasıl Geçirebiliriz?

Çoğumuz için kötü birer hayat tecrübesidir yüzdeki sivilceler. Bazılarımız için çok gerilerde kalmış bir tecrübeyken kimilerimiz için ise hayat boyu mücadele verilmesi gereken bir baş belasıdır. Sivilce faslı kapansa bile bir de sivilce izleri vakası başınıza gelebilir. Sanki çok matah bir anınızmışçasına yüzünüzün belirli bölgelerinde izlerini yıllarca taşırsınız.

Sivilce İzlerini Nasıl Geçirebiliriz? Doğal Yöntemler!

Aslında bu dertten kurtulmak için yapılabilecekler vardır. Bunların başında sivilce izlerini geçiren kremler gelir. Bu konudan muzdarip çok fazla sayıda insan olduğu için piyasada sivilce izlerini geçirmeyi vaat eden onlarca, hatta yüzlerce krem bulmak mümkün. Önemli olan bu kremlerin arasında doğru, sizin için etkili olanı yakalayabilmek. Bunun için öncelikle bir dermatoloğa görünmenizde fayda bulunmaktadır. Yüzünüzdeki sivilce izlerinin yapısına, miktarına, ne kadar zamandır orada olduğuna, derinliğine göre uygun bir tedavi yöntemi tavsiye edecektir.

Şimdi söz konusu sivilce izleri kremleriyle ilgili salyangoz kremlerine ayrı bir alt başlık açmak isteriz.

Salyangoz Kremleri

Asırlardır yeryüzündeki varlıklarını sürdüren salyangozlar aslında yine çok kadim zamanlardan beri, bazı bilge kişilerce cilt problemleri için kullanıla gelmiştir. Ancak sonra salyangozlar yiyecek olarak tüketilmeye başlayınca bu özellikleri unutulmuştur. Fakat bir dönem, salyangoz yetiştirilen çiftliklerde çalışan işçilerin ellerinin aşırı derece yumuşak olduğu fark edilince bu tecrübe hemen bilim adamları tarafından değerlendirilme yoluna gidilmiştir.

Salyangozlar, arkalarında bıraktıkları mucizevi salgı sayesinde dokularını kendi kendilerine tedavi edebilen canlılardır. Bu da demek oluyor ki salyangoz kremleri cilt hücrelerini yeniler. Yani bir nevi anti-aging etkisine sahiptir. Salyangozun kendi salgısı sivilcelere, kırışıklıklara ve yara izlerine iyi gelen bir nitelik taşımaktadır.

Salyangoz kremlerinin faydalarını şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Sivilce izlerinin iyileşmesine yardımcı olur.
  • Çatlak izlerinin geçmesine yardımcı olur.
  • Doğum sonrası cilt çatlaklarına iyi gelir.
  • Kuru ciltteki pürüzleri temizler.
  • Yara izlerinin yok edilmesini sağlar.
  • Tıraş sonrası kabarıklıkların giderilmesinde etkilidir.
  • Cildi pürüzsüzleştirir, ipeksi bir doku kazandırır ve yumuşaklık verir.

 

 

Yorum Ve Yardım Bölümü!