Siyah Noktalar Nasıl Çıkarılır Evde

Siyah noktalar yüz de daha çok yağlı olan bölgelerde oluşur. Bu durum görüntü olarak son derece rahatsız edicidir.

Olumsuz hava koşulları, elimizi sık sık yüzümüze değdirmemiz sonucunda daha fazla kirlenir ve istemediğimiz siyah noktaların oluşmasına neden olur.

Bu durum da birçoğumuzu rahatsız eder. Siyah noktaları tamamen yok etmek mümkün değildir.

Ancak cildimize uygulayacağımız basit günlük temizleme losyonları ile bunların uzun süre oluşmasını engelleyebiliriz.

Öncelikle bu konuda yapmamız gereken en önemli şey, cildimizin sürekli temiz kalmasını sağlamaktır.

Günde birkaç kez ya da en az iki kez cildi tahriş etmeyen ve PH dengesini koruyan cilt temizleme sabunu ile iyice temizlemeliyiz.

Yüz temizliği en fazla hassas olunması gereken bir durumdur. Buna dikkat edilmezse yalnızca siyah noktalar değil akne dediğimiz daha sıkıntılı bir cilt enfeksiyonuyla karşı karşıya kalırız.

Belli aralıklarla evde bir miktar suyu kaynatarak yüzümüzü kaynamış suyun buharına tutarak yumuşayan cilde hafif masajlar uygulayarak siyah noktalar tahriş edilmeden çıkartılabilir.

Eczanelerde satılan siyah nokta bantlarını da gece yatarken yapıştırsanız sabaha kadar ciddi anlamda etkili olur.

Bir takım doğal yöntemlerle uygulanacak peelingler de ciltteki siyah noktaların oluşumunu önler. Ellerimiz, gün içinde farkında olmadan çok fazla yüzümüze değer.

Bu da cildi çok fazla kirletir. Bundan kaçınmak en doğru olandır, ancak sık sık elleri yıkamak da bunun için bir çözüm olabilir.

Siyah noktalar bir anda oluşmadığı gibi hemen de kaybolmazlar. Bu, alışkanlıklar sonucunda oluşur.

Cilt temizliği ve bakımını düzenli olarak yapmak çok önemlidir. Eczane veya kozmetik ürün satan mağazalardan alacağınız, cilt temizleyici losyon ve tonikleri kullanmak ve düzenli bunlarla temizlemek önemlidir.

Cilt temizleme losyonları ciltteki gözenekleri açar. Ardından uygulayacağınız tonik ise gözenekleri sıkıştırır, bu durumda cilt gözenekler açılarak temizlenir, tekrar temiz cilt gözenekleri kapanarak dışarıdan kirlerin girmesi engellenmiş olur.

Bütün cilt tiplerini aynı şekilde temizlemek şarttır. Ancak yağlı ciltler kuru ciltlere göre biraz daha hassas davranılması gereken cilt tipleridir.

Cilt bakımında doğru temizlik ve kozmetik malzemeleri kullanılırsa, siyah noktalar gibi rahatsız edici cilt sorunlarıyla karşılaşmayız.

Yorum Ve Yardım Bölümü!