Suna Dumankaya Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Tarifi

Düzenli ve sağlıklı beslenmenin olmayışının yanında günlük hayatta yaşadığımız stres ve yorgunluklar cildimizi yaşlandıran sebeplerdir.

Cildimize bakım yapmadığımız sürece sıkılığını kaybeder ve sarkmalar başlar. Cildimizin yaşlanmasını geciktirmek ve sarkmaları önlemek için Suna Dumankaya’nın gözenek sıkılaştırıcı tonik tarifini uygulayabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Tarifinin Hazırlanışı

7 adet gülü bir kavanozun içine koyun. Ardından güllerin üzerine çıkacak kadar beyaz sirke ekleyin. Bu karışımı 1 hafta boyunca oda sıcaklığında bekletin. 1 hafta boyunca bekletmemizin sebebi gül ile sirkenin birbirine iyice karışmasıdır. Birbiriyle karışmış halde olan gül ve beyaz sirke daha iyi sonuç verecektir.

Tarifin Uygulanışı

1 hafta boyunca oda sıcaklığında beklettiğimiz karışımı akşam saatlerinde cildimize pamuk yardımıyla sürüp 1-2 saat kadar bekliyoruz. Cildimize sürünce bile yüzünüzün sıkılaştığını hissedeceksiniz. 1-2 saatin sonunda cildimizi ılık su ile duruluyoruz ve havlu ile masaj yaparcasına kurutuyoruz. Bunun faydasını görmek için bir süre bu tarifi cildimize uygulamak gerekiyor. Birkaç kullanımdan sonra gözle görülebilir sıkılaşmayı siz de fark edeceksiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Tarifinin Faydaları

Yaşlanmaya ve yıpranmaya yüz tutmuş cildimizi canlandırmak için en iyi yöntem doğal yollarla yapılacak olan tariflerdir.

İçerisine kimyasal bir maddenin girmediği bu tarif, cildinizi rahatlatacak ve sarkmaları zaman içinde toplayacak. Gözeneklerinizi sıkılaştırarak yıpranmaları ortadan kaldıracak.

Gül, gül suyu ve gül yağı cildin temizliği ve bakımı için oldukça önemlidir. İbn-i Sina gibi büyük tıp adamlarının kitaplarında bile gülle ilgili birçok tarif yazmaktadır.

Gülün cilde olan faydası yüzyıllar boyunca bilinen bir şeydir. Ediye-yi Müfrede tıp kitabında kurutulmuş gülün cilt yapısına iyi geldiği, cildi koruduğu, lekelerden kurtardığı yazar.

Beyaz sirke de ciltteki yanıklardan, sarkmalara kadar birçok tedavide kullanılıyor. Bu mükemmel iki şeyin, yani gül ve beyaz sirkenin buluşması cildi sıkılaştırmada adeta mucizevi bir etki yaratıyor.

Yorum Ve Yardım Bölümü!