Susam Yağının Faydaları Ahmet Maranki

1- Cildin yaşlanmasını engeller. Ahmet Maranki susam yağının özellikle cildin yaşlanma belirtilerini azalttığını belirtir. Susam yağı içinde bulunan etkin maddeler sayesinde yaşlanma belirtisi olan kırışıklıkları azaltmaktadır.

 2- Ciltte kalıcı nemin oluşmasına yardımcı olur. Kalıcı nem ile cilt daha genç ve sağlıklı görünmektedir. Cildin aşırı kuruması da böylece engellenmiş olur. Susam yağında bulunan antioksidanlar sayesinde ciltte kalıcı nem sağlanır.

 3- Tırnakları güçlendirir. Kişilerde özellikle kalsiyum ve vitamin eksikliği sebebiyle tırnaklarda bozulmalar, güçsüzlük ve hassasiyet oluşur.

Susam yağı bu eksikliklerden meydana gelen tırnak bozulmalarını tedavi ederek daha sağlıklı tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olur.

 4- Ahmet Maranki’nin belirtmiş olduğu bir diğer susam yağı faydası ise mantar enfeksiyonlarını tedavi edici özelliğidir.

Susam yağı içinde bulunan kalsiyum, antioksidan ve çeşitli etkin maddeler sayesinde mantar enfeksiyonlarını tedavi eder.

 5- Sivilce, ciltte yara, birinci derece yanık tedavilerinde de susam yağı etkili bir bitkisel yağdır.

 6- Susam yağının güneş koruması faktörü yüksektir. Bu nedenle denizde ve güneşlenme sırasında oluşan zararlı etkilerden korumaya yardımcı olacaktır.

 7- Ahmet Maranki, susam yağının kakao yağı ile karıştırıldığında hem bronzlaştırıcı hem de güneş ışınlarından koruyucu bir karışım olduğunu da belirtmiştir.

Böylece güneşin ve tuzlu deniz suyunun zararlarından korunurken istediğiniz doğal bronzluğa da kimyasal madde kullanmadan ulaşabilirsiniz.

 8- Susam yağının aynı zamanda kansızlık problemine de faydalı olduğunu bildiren Ahmet Maranki düzenli ve uygun dozda kullanıldığında bu problemin ortadan kalkabileceğini belirtir. Her sabah bir çay kaşığı susam yağı aç karna içilirse faydalı olacaktır.

 9- Anne sütünü arttırmak için de susam yağından faydalanılabilir.

 10- Şeker hastalarına faydalıdır.

 11- Kabızlığı giderici etkisi vardır.

 12- Selülit ve çatlaklara masaj yapılarak uygulanırsa etkili bir yağdır.

Yorum Ve Yardım Bölümü!