Tırnak Desenleri Ve Çeşitleri

Tırnak bakımı kadar bayanlar için onları çeşitli ojelerle süslemek de önemli. Artık oje sürmek eskiye göre daha önemli hâle geldi. Giyimde olduğu gibi ojenin ve tırnak desenlerinin de bir modası var. son yıllarda çok çeşitli tırnak modelleri gündeme geldi. Üstelik bunları uygulamak için ille de uzman birine gitmenize gerek yok. Kendi yöntemlerinizle bu ojelerle istediğiniz desenleri yaratabiliyorsunuz. Desenli ojeler son zamanların modası hâline geldiğinden çeşitli hazır desenler de bulabilirisiniz. Böylece istediğiniz deseni kolayca ve hiçbir masrafa girmeden evinizde kendi başınıza uygulayabilirsiniz.

Tırnak Desenleri Nasıl Yapılır?

Oje sürmek de bir zevk işidir. Kimi bayanlar temiz ve ojesiz tırnakları tercih ederken kimisi de kıyafetle birlikte oje değiştirir. Çünkü oje onun için kombinin bir parçasıdır. İşte bu durumda tek renk ve sade oje kullanımından sıkılan bayanlar için rengârenk tırnak desenleri tasarlanmış. Bu desenleri uygulamak da çok kolay. Normal oje sürmekten çok da farklı yöntemler değil.

Puantiye Deseni: En sevilen desenlerden biridir. Puantiye hem şık hem sade gösterir. Eğer siz de siyah ve beyaz uyumunu seviyorsanız bu deseni tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Genelde puantiye için 2 renk tercih edilir. Önce tırnağınıza beyaz ojeyi tamamen sürüyorsunuz. Sonra da kurumasını bekliyorsunuz. Kurumadıktan sonra diğer işlemleri gerçekleştiremiyorsunuz. Kuruyan beyaz ojenin üstüne siyah ojeyle puantiye yapabilirsiniz. Bunun için ince uçlu tokalardan yardım alabilirsiniz. Bu deseni vermek için farklı 2 rengi de tercih edebilirsiniz. Bu renkler tamamen sizin seçiminize kalmış. Daha renkli bir desen de oluşturabilirsiniz.

Hazır Desenler: Tırnaklarınız için farklı desenler uygulamak istiyorsanız hazır desenlerden yararlanabilirsiniz. Artık oje sürmek de tırnaklara desen vermek de farklı alternatifler içeriyor. Bu nedenle istediğiniz desen ve renkler için hazır desenler hem kolay hem de şık durabilir.

File Deseni: File deseni de çok tercih edilen bir desendir. Çünkü sadedir. Yine 2 renkle uygulayabileceğiniz bir desen olan file desenini çok rahat yapabilirsiniz. önce seçtiğiniz ilk rengi sürmelisiniz. İkinci renge geçmeden önce ilk sürülen ojenin kurumasını beklemelisiniz. Kuruyunca üzerine file deseni koyup ikinci rengi sürünce sade bir desen olan file desenini ortaya çıkmasını sağlamış olursunuz. Bütün bunları yaparken dikkat edilmesi gereken ilk rengi uyguladıktan sonra belli bir süre beklemek. Yoksa ojeler karışabilir ve amacınıza ulaşamayabilirsiniz.

İstediğiniz Deseni Tasarlamak: Oje sürerken istediğiniz tırnak desenini kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Bunun için ilk ojeyi sürdükten sonra kurumasını beklemelisiniz. Sonrasında dilediğiniz şekli tırnak üzerinde çizebilirsiniz. Ayrıca şekli verirken hata yapmak istemiyorsanız önce deseni kağıt üzerine çizip tırnağa uygulayabilirsiniz. Böylece taşırma ve yanılma durumu olmaz.

Tercih Edebileceğiniz Desenler: İstediğiniz bir deseni en basit hâliyle tırnağınıza çizebilirsiniz. Değişik ve şık modeller tasarlayabilirsiniz. Örneğin; nazar boncuğu desenini tırnağınıza uygulayabilirsiniz. Bunun için her zamanki gibi tırnağınızın zeminine sürdüğünüz oje çok önemli. Nazar boncuğu deseninde fondaki renk sade ve açık olmalı ki nazar boncuğunun renkleri ön plana çıksın.

Bunun dışında tırnak deseni olarak farklı figürler de düşünebilirsiniz. Tırnağınıza sevimli kuş figürleri çizebilirsiniz. Beyaz üzerine siyah ojeyle papyon gibi detaylar ekleyebilirsiniz. İddialı bir renk seçip tırnağınızı taşlarla da süsleyebilirsiniz. Bütün bunlar sizin tercih ve zevkinizle ilgili. Sade seviyorsanız genelde siyah,beyaz ve açık renkleri tercih etmelisiniz. İddialı bir model istiyorsanız hem birden çok renk hem de kırmızı, mavi gibi dikkat çeken renkleri tercih edebilirsiniz. Üzerine yapacağınız desenleri konseptinize göre ayarlamalısınız.

Birbirinden güzel ve farklı tırnak desenleri ve çeşitleri

en güzel tırnak desenleri

Sade kırmızıyı sevmeyen bayanlar için ilginç bir model!

farklı tırnak desenleri

Siyah ve beyaz, aynı zamanda boncuk desenleri ile dikkat çeken harika bir tırnak deseni..!

 

genç kız tırnak desenleri

Hem sade hem çiçekli.. oldukça göz kamaştırıcı..!

 

kolay tırnak desenleri

Bu desene bayıldım….

 

moda tırnak desenleri

Zebra desenli muzzam bir tırnak deseni..

siyah beyaz tırnak desenleri

Dilerseniz diğer desenlere göz atalım.. Ne Dersiniz hanımlar.?

tırnak desenleri 2016 tırnak desenleri modelleri tırnak desenleri nasıl yapılır tırnak desenleri örnekleri tırnak desenleri yapımı

Yorum Ve Yardım Bölümü!