Turuncu Saç Nasıl Kapatılır

Sıkça ve yanlış saç boyama saçları zamanla turuncuya çalan bir kızıl tona dönüştürür. Bu renk genelde kadınları çok rahatsız eder.

Bu durum bir de yazın yaşanmış ise saçların rengi neredeyse turuncudur. Üstelik bu turuncu renk tüm saçta değil genelde tepe kısmında yoğunlaşmış olur. Saçlar 15 günden önce üst üste boyanmaz.

Aksi takdirde canlılığını kaybeder, kırılmaya başlar ve renk tutmaz olur. Halk arasında “saçımı yaktı” tabiri tam da bu durumu anlatır.

Boya sonrası kızıla dönmüş saçlara yeniden açıcı uygulanır ise sonuç kadınları çok üzebilir. Bu bakımdan ilk yapılacak iş olarak 15 günün geçmesini sabırla beklemek olarak tavsiye edilir.

Bu sürede saçlar topuz olarak kullanılabilir. Ayrıca at kuyruğu da tepe kısmındaki kızıllığı kamufle eder. 15 gün dolunca saçlar koyu tonda boyanır.

Saçın bu dönemde daha açık hale getirilmesi onu daha fazla yıpratacağından önerilmez. Ancak çok güçlü ve kalın telli saçlara sahip kadınlar daha açık tonları tercih edebilir.

Başka bir öneri ise kızıl yakışıyorsa tüm saçı güzel bir kızıla çevirmek olarak verilebilir. Kızıl en cazip saç renklerinden biridir yeter ki kadının cilt rengine yakışsın.

Kızıl renkler biraz riskli renklerdir çünkü bazı kızıl tonlar kadınları olduğundan yaşlı ve koyu tenli gösterebilir. Doğal kınadan da çok güzel kızıl tonlar elde edilebilir.

Ayrıca taze ceviz kabukları ezilip saçta bekletilirse kızıl kahve bir ton yakalanır. Acele bir durum var ve saça saç açıcı uygulanmak istenmiyorsa bir su bardağı kadar papatya bir litre suda haşlanır.

Bu su saça sürülür ve yarım saat beklenir. İki üç gün üst üste yapılırsa saçların rengi kızıldan sarıya dönmeye başlar. Papatya suyu sürülüp güneşte kurutulursa çok daha hızlı sonuç verir.

 

Yorum Ve Yardım Bölümü!