Yüz Beyazlatıcı Domates Maskesi Tarifi

Yaz aylarının yaklaşmasıyla vücut bakımı ve cilt bakımı yapma ihtiyacı artar. Özellikle cildimizde oluşan lekeleri gidermek ve cildimizi bir kaç ton açık göstermek isteriz. Bu konuda yardımınıza cilt beyazlaştıran domates maskesi yetişir.

Beden ve cilt sağlığımız için en faydalı sebzelerden biri de domatestir. Domatesin içeriğinde bol miktarda A vitamini olduğu için bu vitamin dokuları canlılık verir.

Ayrıca domateste bulunan C vitamini, antioksidan özelliği ile cildi temizleyip nefes aldırır. Domates, fosfor demir, kalsiyum, magnezyum, sodyum ve bakır mineralleri ile harika bir cilt maskesi malzemesidir.

Herkesin evinde rahatça hazırlayabileceği maske, diğer kozmetik cilt maskelerine göre oldukça düşük maliyetlidir; ancak etkisi muhteşemdir.

Cilt beyazlatmak için domates maskesi tarifi şu şekildedir:

Malzemeler:

-1 adet olgun organik domates, bir yemek kaşığı tam buğday unu ya da bir tatlı kaşığı pirinç unu

-Olgunlaşmış domatesi isterseniz blender yardımıyla dilerseniz rendeleyerek püre haline getirin.

Çukur bir kabın içine alın. Kenarda beklettiğiniz bir yemek kaşığı tam buğday ununu domates suyuna yani ezdiğiniz domates püresine ekleyerek macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu noktada dilerseniz pirinç unu da kullanabilirsiniz.

Uygun kıvama geldiğine karar verince maskeyi yüzümüze uygulayabiliriz. Göz çevremiz hariç dudaklar dışında kalan her yere ince bir katman halinde domates maskesi macununu sürelim.

Maskenin cildimizde kalacağı 10 dakika boyunca uzanarak bekleyelim. Zaman dolduktan sonra cildimizi ılık suyla yıkayalım.

Sıcak su kullanmak cilt gözeneklerimizi açacaktır. Soğuk su tercih edildiğinde de aksine gözenekler daralacaktır. Bu detaya dikkat etmek gerekir.

Cilt tonumuzun açılması için haftada bir defa ve en az iki ay süreyle domates kürünü maske olarak yüzünüze uygulamalısınız. Düzenli kullanımdan sonra cildimizin gerginleştiğini ve cilt tonumuzun açıldığını görürüz.

Yorum Ve Yardım Bölümü!