Yüzü 10 Yaş Genç Gösteren Pirinç Maskesi

Yüzü 10 yaş genç gösteren pirinç maskesinin yapılışı:

Bu maske için 1 yemek kaşığı süt, 3 çay kaşığı pirinç ve 1 yemek kaşığı bal yeterlidir.

1- Öncelikle 3 çay kaşığı pirinci suda kaynatın. Kaynadıktan sonra pirinç suyunu süzün. Pirinçleri ve pirinç suyunu ayrı kaselere alın.

2- Sütü hafifçe ısıtın ve pirinçlerin üzerine ekleyin. Ardından balı da ekleyerek bu üç malzemeyi iyice karıştırın.

Maskenin uygulanışı:

1- Maskeyi kullanmadan önce yüzünüzü yıkayın. Daha sonra iyice kurulayın.

2- Kuru yüzünüze hazırladığınız pirinç maskesini sürün.

3- Maskenin cildinizle iyice temas etmesi için 15 dakika kuruyana kadar bekleyin.

4- 15 dakikanın sonunda başka bir kâsede beklettiğiniz pirinç suyu ile yüzünüzdeki pirinç maskesini temizlemeye başlayın. Pirinç suyu ile temizlediğiniz cildinizi daha sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Pirinç maskesinde dikkat edilmesi gerekenler:

1- Pirinç maskesi haftada bir kez kullanılmalıdır. Buna dikkat edilmezse cilt tahriş olabilir, yorulabilir ve fazla yağ salgılayabilir.

2- Pirinç maskesinden faydalı bir sonuç almak isterseniz 2 ay boyunca her hafta düzenli olarak maskeyi kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Düzenli kullanımda pirincin içerisindeki cilde faydalı maddeler çalışmaya geçecek ve kırışıklıklara karşı savaşabilecek.

3- Pirinç maskesi yapımında pirinci kaynatıyoruz. Burada maske uygulanırken sıcak olmamasına dikkat edin. Yüzünüzü yıkadığınız pirinç suyu ve maskedeki pirinçlerin sıcak olması cildinizde yanıklara sebep olabilir.

4- Maske uygulanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta cildin temiz olmasıdır. Temiz olmayan bir cilt üzerine uygulanan maskenin hiçbir faydası bulunmaz.

Pirinç maskesi kırışıklıklara karşı savaş açan bir maskedir. Pirincin içerisinde bulunan cildi korumaya yardımcı asit sayesinde cildiniz kırışıklıklardan, lekelerden, kızarıklıklardan koruyacak.

Kırışıklıklar gibi cilt sorunları cildi koruyan asidin eksikliği ile ortaya çıkıyor. Bu sebeple pirinç maskesi burada takviye niteliğindedir.

Kullanım özelliklerine dikkat edilip uygulanırsa kırışıkları azaltarak bulunduğunuz yaştan 10 yaş daha genç görünmenizi sağlayacak.

Yorum Ve Yardım Bölümü!